Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/04/2023

Μηχανολόγος Μελετητής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είστε Μηχανολόγος Μηχανικός και έχετε προηγούμενη εμπειρία σε στον τομέα Η/Μ μελετών κτιριακών εγκαταστάσεων ;

Έχετε ασχοληθεί με μελέτες έργων πυροπροστασίας ή ύδρευσης-αποχέτευσης ;

Αναζητάτε το επόμενο επαγγελματικό σας βήμα και θέλετε να ενταχθείτε σε μία από τις μεγαλύτερες εταιρείες του κλάδου ως Μηχανολόγος Μηχανικός Μελετητής;

Αν η απάντηση είναι "ναι", κάντε την αίτηση σας τώρα!

Τα βασικά καθήκοντα για τη θέση του/της Μηχανολόγου Μελετητή είναι:
  • Σύνταξη μελετών καθώς και αναφορών προόδου αναφορικά με τα συγκεκριμένα έργα
  • Καθημερινή χρήση προγραμμάτων που απαιτούνται για τη διεκπεραίωση των αντίστοιχων μελετών
  • Σπάνιες επισκέψεις στο εργοτάξιο για τον έλεγχο της εφαρμογής των μελετών
  • Παροχή υποστήριξης προς τους πελάτες σε ό,τι αφορά τις μελέτες έργων
  • Κοστολόγηση έργων
  • Συντονισμός τεχνικών ομάδων
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων και προϋπολογισμού

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σας στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανολόγου Μελετητή πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:
  • Πτυχίο Μηχανόλογου Μηχανικού ΑΕΙ
  • Επιθυμητός μεταπτυχιακός τίτλος συναφούς αντικειμένου
  • Κατ’ ελάχιστον 5 έτη προϋπηρεσίας στον τομέα Η/Μ μελετών κτιριακών εγκαταστάσεων
  • Άριστη γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Αγγλική Γλώσσα
  • Άριστη γνώση σχεδιαστικού λογισμικού Autocad 2D/3D
  • Επιθυμητή η γνώση του σχεδιαστικού προγράμματος REVIT.
  • Γνώση μελετητικών προγραμμάτων 4M

Παροχές

Για τη θέση του Μηχανολόγου Μηχανικού Μελετητή η εταιρεία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Τickets restaurant
  • Ιδιωτική ασφάλεια υγείας
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης
Σε περίπτωση που πιστεύεις ότι η παραπάνω θέση Μηχανολόγου Μελετητή σου ταιριάζει, τότε περιμένουμε την αίτησή σου!

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τη θέση Μηχανολόγου Μελετητή παρακαλώ επικοινωνήστε με την Στεφανίδου Σοφία στο +30 6940420299

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.