Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/01/2020

Μηχανικοί ως Τεχνικοί Ασφαλείας

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ΕΞΥΠΠ ACTIVE SAFETY, στο πλαίσιο ανάπτυξης των εργασιών της αναζητά συνεργάτες Μηχανικούς, Μηχανολόγους Μηχανικούς, Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς, Χημικούς Μηχανικούς, Χημικούς, για την παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών σε πελάτες με αντικείμενο εργασίας : Τεχνικού Ασφαλείας.

Η εταιρία παρέχει υπηρεσίες στον τομέα της ασφάλειας και της υγείας στον χώρο της εργασίας και παρουσιάζει δυναμική ανάπτυξη, έχοντας ως ανταγωνιστικά πλεονεκτήματα τη συνέπεια, την αξιοπιστία και την ποιοτική εξυπηρέτηση των πελατών της.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Παρέχει στον εργοδότη υποδείξεις και συμβουλές σε θέματα σχετικά με την υγεία και ασφάλεια των εργαζομένων με σκοπό την πρόληψη των εργατικών ατυχημάτων
  • Επιβλέπει τις συνθήκες εργασίας και αναφέρει στον εργοδότη οποιαδήποτε παράλειψη μέτρων υγείας και ασφάλειας
  • Προτείνει μέτρα αντιμετώπισής και επιβλέπει την εφαρμογή τους
  • Επιβλέπει την εφαρμογή από τους εργαζομένους των μέτρων υγείας και ασφάλειας και ενημερώνει σχετικά τους προϊσταμένους των τμημάτων ή τη διεύθυνση της επιχείρησης
  • Ενημερώνει και καθοδηγεί τους εργαζομένους για την αποτροπή του επαγγελματικού κινδύνου που συνεπάγεται η εργασία τους

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, Μηχανολόγου Μηχανικού, Ηλεκτρολόγου Μηχανικού, Χημικού Μηχανικού, Πολιτικού Μηχανικού, Χημικού
  • Γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών
  • Ικανότητες διαπροσωπικής επικοινωνίας και ομαδικής συνεργασίας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
  • Εμπειρία επιθυμητή

Συμπληρωματικά προσόντα:
Οι υποψήφιοι που έχουν γνώση και εμπειρία στην εφαρμογή συστημάτων Διαχείρισης Ποιότητας ISO 9001, Περιβάλλοντος ISO 14001, Ασφάλειας και Υγείας OHSAS 18001 κ.λπ. μπορούν να έχουν πρόσθετη συνεργασία σε συμβουλευτικά έργα.

Παροχές

  • Άριστες συνθήκες συνεργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Σε συνεργάτες που δεν διαθέτουν εμπειρία θα γίνει ειδική εκπαίδευση, καθώς και πρακτική άσκηση σε χώρους εργασίας, από έμπειρους συνεργάτες μας