Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/09/2022

Οικονομική Αναλύτρια

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η «Financial Factor Consulting», εταιρεία Οικονομικών Συμβούλων Επιχειρήσεων αναζητά απόφοιτη Οικονομικού Πανεπιστημίου για θέση Ανάλυσης οικονομικών καταστάσεων για πλήρη απασχόληση.

Αρμοδιότητες

  • Παρακολούθηση και ανάλυση μηνιαίων οικονομικών δεδομένων
  • Εκπόνηση χρηματοοικονομικών αναλύσεων
  • Παρακολούθηση projects
  • Υποστήριξη back office και γραμματειακή υποστήριξη

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ
  • Γνώση σε ERP προγράμματα
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών
  • Άριστη Γνώση MS OFFICE
  • Αναλυτική σκέψη, αντίληψη και ταχύτητα μάθησης
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευχέρεια στον γραπτό λόγο
  • Δυναμικός χαρακτήρας με ανάπτυξη πρωτοβουλιών
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη εργασία

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Σταθερό ωράριο εργασίας
  • Προοπτικές Επαγγελματικής Ανάπτυξης & Εξέλιξης
  • Συνεχής Εκπαίδευση & Υποστήριξη
  • Εύκολη πρόσβαση στην Εταιρεία (πλησίον ΗΣΑΠ)