Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

15/07/2022

Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΠΑΤΜΟΣ | ΠΑΤΜΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Το ξενοδοχείο 5* PATMOS AKTIS
που βρίσκεται στην Πάτμο
αναζητά κατάλληλο άτομο για την στελέχωση της θέσης
Προϊσταμένου Λογιστηρίου για τα γραφεία του στην Αθήνα

Βασικές Αρμοδιότητες

• Οργάνωση και επίβλεψη της ορθής λειτουργίας του λογιστηρίου
• Οργάνωση και εποπτικός έλεγχος των εργασιών του λογιστηρίου (καταχώρηση παραστατικών, ποιότητα των καταχωρήσεων, συμφωνία λογαριασμών κλπ.)
• Τήρηση, εφαρμογή και ανάπτυξη του Λογιστικού σχεδίου της εταιρείας
• Επικοινωνία με τράπεζες και δημόσιες αρχές όπου απαιτείται
• Συντονισμός και εποπτεία των μηνιαίων ελέγχων για το λογιστικό κλείσιμο των εκάστοτε μηνών
• Σύνταξη οικονομικών καταστάσεων και υποβολή τους στο Γ.Ε.ΜΗ.
• Σύνταξη και υποβολή φορολογικών δηλώσεων, Φ.Π.Α., Φ.Μ.Υ.
• Εναρμόνιση της εταιρείας με την ισχύουσα νομολογία σε φορολογικά θέματα, ΚΦΑΣ και παρακρατούμενους φόρους
• Επίβλεψη και έλεγχος της διαδικασίας της μισθοδοσίας και υποβολή των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες
• Ικανότητα τήρησης προθεσμιών και εκπλήρωσης πλάνων
• Συμμετοχή σε έργα που αφορούν στο λογιστήριο (αυτοματοποίηση, σχεδιασμός και αναθεώρηση των διαδικασιών)
• Σύνταξη σχετικών αναφορών (reporting)

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε αντίστοιχη Θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο
• Πολύ καλή γνώση του ΕΛΠ, Φορολογίας Εισοδήματος, ΦΠΑ, ΦΜΥ
• Καλή γνώση συστημάτων ERP με επιθυμητή γνώση SAP/ R3
• Πολύ καλή γνώση MS Office / Excel
• Άριστη γνώση Αγγλικών
• Άριστες διοικητικές και οργανωτικές ικανότητες
• Ικανότητα εργασίας κάτω από συνθήκες πίεσης
• Προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων
• Ικανότητα ανάληψης πρωτοβουλιών
• Επικοινωνιακές ικανότητες, εχεμύθεια & πνεύμα συνεργασίας

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Πλήρη απασχόληση
• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον
• Διαμονή και διατροφή όταν θα βρίσκεται στην Πάτμο

Διαχειριζόμαστε όλες τις αιτήσεις με απόλυτη εμπιστευτικότητα.
Αποστολή βιογραφικών & αιτήσεων με πρόσφατη φωτογραφία στο
e-mail: hr@patmosaktis.gr