Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/5/2022

Χειριστής μηχανής

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ | ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Περιγραφή

Η Κρι Κρι…
Πρόκειται για μια αμιγώς ελληνική εταιρεία που μπορεί με περηφάνια να ανατρέξει στα 68 χρόνια ιστορίας της, απολαμβάνοντας ένα υπέροχο παρόν με παρουσία σε περισσότερες από 24 χώρες και επενδύοντας συνεχώς σε ένα πολλά υποσχόμενο και συναρπαστικό μέλλον!

Οι άνθρωποί μας είναι πάνω από όλα!

Στην Κρι Κρι πιστεύουμε ότι επενδύοντας στους ανθρώπους μας, επενδύουμε στην επιτυχία της εταιρίας!

Γι' αυτό λοιπόν, κύριο μέλημά μας είναι η ύπαρξη ενός εργασιακού περιβάλλοντος το οποίο, όχι μόνο ενισχύει τη σχέση εμπιστοσύνης που έχουμε αναπτύξει με τους ανθρώπους μας όλα αυτά τα χρόνια, αλλά παράλληλα προσφέρει τις κατάλληλες ευκαιρίες για την εξέλιξη των δεξιοτήτων τους μέσα από εξειδικευμένα εκπαιδευτικά προγράμματα και εργασιακές προκλήσεις, ενθαρρύνοντας με αυτόν τον τρόπο τη δημιουργικότητα και την καινοτομία.

Στο πλαίσιο ανάπτυξής μας ζητούμε Χειριστή Μηχανής για τις κεντρικές μας εγκαταστάσεις στην πόλη των Σερρών.

Περιγραφή Θέσης

  • Είναι υπεύθυνος/η για την ορθή λειτουργία της συσκευαστικής μηχανής κατά τη διάρκεια παραγωγής
  • Προετοιμάζει και εκτελεί την παραγωγή με βάση το πρόγραμμα παραγωγής
  • Εκτελεί ποιοτικούς ελέγχους σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφες του προϊόντων
  • Κατευθύνει και εποπτεύει τις δραστηριότητες του προσωπικού της γραμμής του/της
  • Ενημερώνει τον/την προϊστάμενό του/της για οποιαδήποτε θέματα που παρατηρεί
  • Φροντίζει για την καλή χρήση του εξοπλισμού παραγωγής που βρίσκεται στην ευθύνη του/της
  • Συμμετέχει στις εκπαιδευτικές λειτουργίες του τομέα παραγωγής καθώς και στο σύστημα ασφάλειας και υγιεινής της εργασίας
  • Συνεργάζεται για την τήρηση όλων των κανονισμών υγιεινής και ασφάλειας στον χώρο
  • Συμβάλει στη διατήρηση του χώρο ώστε να είναι καθαρός και οργανωμένος σύμφωνα με τις απαιτήσεις τις επιχείρησης
  • Συνεργάζεται με άλλους ρόλους και τμήματα για τη ομαλή διεκπεραίωση των καθηκόντων του/της

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Τεχνικών σχολών - Τεχνολογικών Ιδρυμάτων
  • Καλή γνώση χειρισμού Η/Υ
  • Βασικές γνώσεις Αγγλικών
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση, θα εκτιμηθεί
  • Βασικές αρχές τεχνολογίας τροφίμων σε γαλακτοκομικά προϊόντα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ισορροπία μεταξύ της προσωπικής και της εργασιακής ζωής
  • Ιδιωτικό πρόγραμμα ασφάλισης
  • Συνεχής εξέλιξη και εκπαίδευση