Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

29/3/2023

Αγοραστής - Buyer

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΕΛΕΥΣΙΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

E-Shop φαρμακείου με ηγετική θέση στην Ελληνική αγορά και έδρα την Ελευσίνα επιθυμεί να προσλάβει για το τμήμα Προμηθειών Buyer.

Περιγραφή θέσης:

  • Καθημερινή διαχείριση των brands της ευθύνης του (παρακολούθηση αποθεμάτων, πωλήσεων και αποστολή παραγγελιών στους προμηθευτές)
  • Επικοινωνία με προμηθευτές εσωτερικού
  • Διαπραγμάτευση αγορών
  • Καθημερινή επικοινωνία με τα επιμέρους τμήματα της εταιρίας για την ομαλή διεκπεραίωση των εργασιών του Τμήματος
  • Στοχοποίηση βάσει ελλείψεων σε συνδυασμό με τις ημέρες αποθέματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο θετικής ή οικονομικής κατεύθυνσης
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ (Windows, Excel, Internet)
  • Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη διαχείριση του χρόνου και ικανότητα οργάνωσης πολλαπλών εργασιών
  • Ικανότητα αποτελεσματικής γραπτής και προφορικής επικοινωνίας
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα και ακεραιότητα χαρακτήρα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)
  • Επαγγελματική εμπειρία στον τομέα αγορών / πωλήσεων / διαχείριση ειδών
  • Γνώση του ERP της Entersoft

Παροχές

  • Μόνιμη απασχόληση
  • Laptop και κινητό τηλέφωνο
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης