Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/12/2022

Υπεύθυνος πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΚΑΛΟΧΩΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από εισαγωγική εταιρεία δομικών υλικών ζητείται υπεύθυνος Β2Β.

Περιγραφή θέσης:

  • Διαχείριση και διατήρηση του υπάρχοντος πελατολογίου και ανάπτυξη νέου.
  • Εντοπισμός και ανάλυση νέων υποψηφίων πελατών και εισήγηση προτάσεων για την επέκταση του πελατολογίου.
  • Υλοποίηση σχεδίου πωλήσεων για το πελατολόγιο ανά περιοχή ευθύνης.
  • Ανάπτυξη και διατήρηση αποτελεσματικής σχέσης με τους πελάτες.
  • Έλεγχος της προόδου των ποσοτικών και ποιοτικών στόχων με βάση την πολιτική της εταιρίας.
  • Παρακολούθηση, μελέτη και ανάλυση του ανταγωνισμού και των τάσεων της αγοράς.
  • Εφαρμογή μηνιαίων/ετήσιων στόχων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε πωλήσεις B2B .
  • Πτυχίο τριτοβάθμιας εκπαίδευσης ΑΕΙ/ΤΕΙ .
  • Επιθυμητές γνώσεις σε λογισμικά ERP/CRM.
  • Προσανατολισμός στην εξυπηρέτηση των πελατών και στην επίτευξη των στόχων.
  • Ικανότητα παρουσίασης αναφορών με έμφαση στην λειτουργία.
  • Δυναμική, ευχάριστη και φιλόδοξη προσωπικότητα.
  • Καλή γνώση Αγγλικών.
  • Καλή γνώση MS OFFICE(excel,word,powerpoint,outllok)
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων.
  • Επικοινωνία και κοινωνικές δεξιότητες.
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες.
  • Διαθεσιμότητα για ταξίδια.
  • Άδεια οδήγησης Β’ κατηγορίας.

Παροχές

  • Μισθός αναλόγως προσόντων
  • Bonus βάση αποτελεσμάτων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο
  • Κινητό