Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/10/2019

Ζαχαροπλάστης

Παραγωγή - Εργάτες - Τεχνίτες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρείας παραγωγής και εμπορίας τροφίμων, αναζητά (1) ένα άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Ζαχαροπλάστης (Έδρα: Θεσσαλονίκη)
Κωδικός Θέσης: ΖΑΧ1019

Αρμοδιότητες:
  • Εκτέλεση των εργασιών σύμφωνα με τις επίσημες ποιοτικές προδιαγραφές και τις διαδικασίες λειτουργίας
  • Τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφάλειας
  • Φροντίδα έτσι ώστε τα προϊόντα που ετοιμάζει να παρασκευάζονται βάσει των συνταγών που του έχουν δοθεί (γεύση, εμφάνιση, ποσότητα)
  • Φροντίδα για την υγιεινή συντήρηση των τροφίμων και των υλικών
  • Έλεγχος της προμήθειας των πρώτων υλών και ενημέρωση σχετικά με τις ελλείψεις στον υπεύθυνο
  • Καθαριότητα πόστου/ εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής ζαχαροπλαστικής
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Απαραίτητα δικαιολογητικά για την εργασία σε καταστήματα υγειονομικού χαρακτήρα (καθαρό ποινικό μητρώο και πιστοποιητικό υγείας)
  • Γνώση διαδικασιών υγιεινής και ασφάλειας
  • Πιστοποιητικό ΕΦΕΤ κατάρτισης στην υγιεινή και την ασφάλεια των τροφίμων θα ληφθεί θετικά υπόψη
  • Ομαδικότητα και συνεργασία
  • Ικανότητα να λειτουργεί αποτελεσματικά υπό συνθήκες πίεσης
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου - Παραγωγικότητα - Καθαριότητα
  • Ικανότητα λειτουργίας με επαγγελματισμό και συνέπεια
  • Υψηλή αίσθηση ευταξίας, τακτοποίησης και οργάνωσης

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός και ασφάλιση
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες