Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

09/11/2020

Υπεύθυνος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Στέλεχος Μισθοδοσίας / Λογιστή σε λογιστικό γραφείο στη περιοχή της Βούλγαρη Θεσσαλονίκης.

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:

  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και της ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κ.λπ.)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κ.λπ.)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη γνώση της εργατικής και της ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και Εxcel, Word
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων μισθοδοσίας Epsilonnet
  • Άριστη γνώση του Π.Σ. Εργάνη

* Οι υποψήφιοι πρέπει να είναι σε θέση να μπορούν να διεξάγουν τη μισθοδοσία της εταιρίας χωρίς ιδιαίτερη εκπαίδευση!