Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/05/2022

Ασφαλιστικοί Σύμβουλοι

Ασφαλιστικά - Real Estate

Πόλη ΕΥΟΣΜΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η SFERA GROUP GREECE είναι η πιο ραγδαία αναπτυσσόμενη ασφαλιστική εταιρεία στην Ελλάδα. Στο πλαίσιο ανάπτυξης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει 3 δυναμικά και φιλόδοξα άτομα στελεχώνοντας τα Κεντρικά της Γραφεία στον Εύοσμο Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα
  • Βασικότερα καθήκοντα του Ασφαλιστικού Συμβούλου είναι η εξεύρεση υποψηφίων πελατών, η προώθηση ασφαλιστηρίων συμβολαίων και η εξυπηρέτηση των πελατών.

Απαραίτητα Προσόντα

Ικανότητες
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα και πάθος για την επίτευξη στόχων
  • Πολύ καλές οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Δυναμισμός
  • Υπευθυνότητα και αναπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης
  • Διαχείριση χρόνου και ικανότητα λειτουργίας εντός στενών χρονοδιαγραμμάτων
  • Ευελιξία και προσαρμογή στις αλλαγές
  • Πτυχίο ανώτερης ή ανώτατης σχολής
  • Γνώση Η/Υ

Παροχές

  • Τα άτομα που θα επιλεγούν θα τύχουν επιμόρφωσης βάσει σύγχρονων εκπαιδευτικών μεθόδων χρησιμοποιώντας καινοτόμα εργαλεία και θα είναι υπεύθυνα για την προώθηση των Υπηρεσιών που προσφέρει η Εταιρεία
Προσφέρονται προοπτικές για προσωπική και επαγγελματική ανάπτυξη και ανέλιξη.