Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

06/06/2016

Ηλεκτρολόγος Βάρδιας - Θεσσαλονίκη (Κωδ. θέσης: 722/61987)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2008, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, βιομηχανίας, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης στην περιοχή της Θεσσαλονίκης:

Περιγραφή Θέσης

·         Ηλεκτρικοί αυτοματισμοί και βιομηχανικό λογισμικό (PLC/CPU κ.λ.π)

·         Συμμετοχή στις εργασίες συντήρησης και αποκατάστασης βλαβών (ηλεκτρολογικές και αυτοματισμού) του χώρου παραγωγής

·         Συμμετοχή στις εργασίες εγκατάστασης και εκκίνησης λειτουργίας των νέων μηχανημάτων

·         Συμμετοχή στη διερεύνηση και επίλυση προβλημάτων βάρδιας (troubleshooting)

·         Συμμόρφωση με τις πολιτικές και διαδικασίες Ασφάλειας, Ασφάλειας Τροφίμων και ISO 9001 της εταιρίας

Απαραίτητα Προσόντα

·      Πτυχίο ΤΕΙ Ηλεκτρολογίας

·      Προϋπηρεσία πέντε (5) – δέκα (10) ετών σε βιομηχανική εταιρία, κατά προτίμηση στον κλάδο τροφίμων

·      Γνώση προγραμματισμού βιομηχανικού λογισμικού PLC

·      Πολύ καλή γνώση χρήσης Η/Υ  (MS Office)

·      Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

·      Δυνατότητα εργασίας σε σύστημα εναλλασσόμενων βαρδιών

·      Υψηλές οργανωτικές και επικοινωνιακές ικανότητες

·      Ενδιαφέρον για ποιοτικό αποτέλεσμα στην εργασία και δυνατότητα απόδοσης υπό συνθήκες χρονικής και εργασιακής πίεσης.

Παροχές

·      Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών

·      Σύγχρονο περιβάλλον εργασίας