Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/04/2017

Υπεύθυνος Ανάπτυξης

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, μια από τις ηγετικές εταιρείες στο χώρο της παραγωγής και της διάθεσης φυσικών καλλυντικών προϊόντων, επιθυμεί να εντάξει άμεσα στο δυναμικό της: Υπεύθυνο Ανάπτυξης.

O υποψήφιος καλείται να συμβάλλει ενεργά στην αναπτυξιακή προσπάθεια της εταιρείας.

Βασικά Καθήκοντα Υποψηφίου
• Ανάπτυξη νέου δικτύου πωλήσεων τόσο στο εσωτερικό όσο και στο εξωτερικό
• Προετοιμασία, παρουσίαση και διαπραγμάτευση εμπορικών προτάσεων
• Έρευνα αγοράς – Αξιολόγηση πληροφοριών
• Έλεγχος και ανάλυση του ανταγωνισμού
• Ολοκλήρωση εμπορικών συμφωνιών

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος ΑΕΙ/ΤΕΙ με ειδίκευση Marketing – Management
• Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 χρόνια σε διεθνείς αγορές αποκλειστικά στο χώρο των καλλυντικών. Επιπλέον προσόν θα θεωρηθεί η γνώση πελατολογίου στο συγκεκριμένο χώρο.
• Γνώσεις των όρων της διεθνούς εμπορίας και των διαδικασιών εκτελωνισμού
• Δυνατότητα ταξιδιών
• Πολύ καλή γνώση και χειρισμός εφαρμογών MS Office
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας, δεύτερη ξένη γλώσσα επιθυμητή
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
• Δυναμική προσωπικότητα με άριστη επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
• Δημιουργικότητα και μεθοδικότητα
• Ικανότητα χειρισμού πολλαπλών εργασιών
• Οργάνωση αιτημάτων και ορθή διαχείριση χρόνου/Deadlines

Παροχές

• Μισθό ανάλογα με τα προσόντα του υποψηφίου.
• Ευκαιρίες και προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικά αναπτυσσόμενο περιβάλλον
• Σύγχρονο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
• Συνεχή επαγγελματική εκπαίδευση