Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

05/02/2020

Μηχανικός Συντήρησης (MM.01)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΑΒΑΛΑΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας είναι ένας από τους μεγαλύτερους ομίλους εταιριών εξόρυξης, επεξεργασίας και εμπορίας μαρμάρων στην Ευρώπη. Για περισσότερες από 4 δεκαετίες ο όμιλος κάνει γνωστό και αγαπητό το Ελληνικό λευκό μάρμαρο, σε περισσότερες από 80 χώρες σε ολόκληρο τον κόσμο.
Διαθέτει 9 ιδιόκτητα λατομεία και 5 παραγωγικές μονάδες, στις Θεσσαλονίκη, Δράμα, Βέροια και Καβάλα, απασχολώντας περισσότερους από 650 εργαζόμενους.

Αναζητάμε έναν παθιασμένο και φιλόδοξο επαγγελματία, για να καλύψουμε τη θέση του Μηχανικού Συντήρησης (MM.01), ως μέλος της ομάδας μας στο Καβαλάρι.

Κύριες Αρμοδιότητες
  •  Επιδιόρθωση μηχανολογικών βλαβών.
  •  Σχεδιασμός και υλοποίηση της προγραμματισμένης συντήρησης
  •  Διάγνωση προβλημάτων
  •  Συντήρηση και επισκευή του εξοπλισμού του εργοστασίου.
  •  Διασφάλιση της συμμόρφωσης με τους κανόνες Υγιεινής και Ασφάλειας.

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Κάτοχος πτυχίου ΤΕΙ Μηχανολογίας.
  •  Τουλάχιστον 2 έτη προϋπηρεσίας σε βιομηχανία.
  •  Μηχανολογικές γνώσεις
  •  Ανεπτυγμένες ικανότητες οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου, επικοινωνίας και επίλυσης προβλημάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει ένα ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών και παροχών, συνεχή εκπαίδευση, προοπτικές εξέλιξης στα πλαίσια ενός δυναμικού οργανισμού, καθώς και τις προϋποθέσεις για την έκφραση και την ανάπτυξη τόσο των γνωστικών όσο και των επιχειρησιακών δυνατοτήτων των εργαζομένων, σε ένα διεπιστημονικό και ανταποδοτικό περιβάλλον εργασίας.

Προθεσμία υποβολής αιτήσεων 28 Φεβρουαρίου 2020.

Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπιστούν με πλήρη εμπιστευτικότητα και θα απαντηθούν.