Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/1/2021

Υπεύθυνος Ανάπτυξης Δικηγορικού Γραφείου

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Εξωτερική συνεργασία
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Δικηγορικό γραφείο-πελάτης μας που βρίσκεται σε ανοδική τροχιά, αναζητά Υπεύθυνο να αναλάβει τη δημιουργία ευκαιριών ανάπτυξης του κύκλου εργασιών με παλαιούς και κυρίως νέους πελάτες.

Περιγραφή θέσης

Η εξωστρεφής αυτή εργασία θα αναζητήσει κυρίως νέους εταιρικούς πελάτες στην ελληνική αγορά με βάση προσωπικές γνωριμίες.

Καθήκοντα

• Βρίσκει νέους πελάτες στην αγορά, μετά από έρευνα και ανάλυση των δυνατοτήτων πωλήσεων
• Προωθεί υπηρεσίες του γραφείου δημιουργώντας σχέσεις με τους πιθανούς πελάτες και προτείνοντας τους λύσεις σε συνεργασία με τη Διοίκηση της εταιρείας
• Διατηρεί σχέσεις με τους πελάτες προσφέροντας υποστήριξη, πληροφόρηση και καθοδήγηση
• Εντοπίζει πιθανές βελτιώσεις σε υπηρεσίες παρακολουθώντας τις τάσεις της αγοράς, τις δραστηριότητες του κλάδου και τους ανταγωνιστές
• Ετοιμάζει αναφορές μετά από συλλογή πληροφοριών, ανάλυση και σύνοψη
• Ενημερώνει τη Διοίκηση και τους Συνεργάτες για τις τάσεις της αγοράς και τους ανταγωνιστές
• Διαχειρίζεται και επιλύει προβλήματα/παράπονα από πελάτες

Η θέση εργασίας είναι σε επίπεδο Εξωτερικής Συνεργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα

• Πτυχίο Νομικής θα εκτιμηθεί
• Εμπειρία σε δικηγορική εταιρεία
• Ικανότητα κατανόησης γενικών κανόνων και των αρχών που διέπουν τους βασικούς τομείς δικαίου
• Πολύ καλή χρήση της Ελληνικής γλώσσας
• Καλή γνώση Αγγλικών
• Άνεση σε Windows Office

Πρόσθετα προσόντα

• Ικανότητες πώλησης
• Αποφασιστικότητα και πρωτοβουλία
• Επικοινωνία
• Ευελιξία
• Οργάνωση και οργάνωση χρόνου