Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/11/2021

Πωλητές - Πωλήτριες σε Καταστήματα με Στρώματα

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ , ΑΛΙΜΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Flexy Strom, μια από τις αναπτυσσόμενες στον κλάδο των στρωμάτων, αναζητά άμεσα πεπειραμένους Πωλητές - Πωλήτριες για την στελέχωση των δυο νέων καταστημάτων της στις περιοχές Ν.Σμύρνη και 'Αλιμος (Λ.Ποσειδώνος)  αλλά και για τα ήδη υπάρχοντα καταστήματα.

Αρμοδιότητες:
  • Ομαλή και σωστή λειτουργία του καταστήματος
  • Εξυπηρέτηση πελατών
  • Διατήρηση του χώρου / εκθετηρίου σε άριστη κατάσταση (καθαριότητα, διακόσμηση, στήσιμο βιτρίνας κτλ.)
  • 'Αριστη εξυπηρέτηση του πελάτη, τη διερεύνηση των αναγκών του και την αποτελεσματική πώληση

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Γνώση αγγλικών ή/και άλλης ξένης γλώσσας θα συνεκτιμηθεί ως επιπλέον προσόν
  • Ευχάριστη προσωπικότητα με όρεξη για δουλειά
  • Επικοινωνιακές και διαπροσωπικές δεξιότητες
  • Πελατοκεντρικός προσανατολισμός
  • Προϋπηρεσία στον κλάδο του λιανικού εμπορίου και των ειδών ύπνου θα θεωρηθεί ως επιπρόσθετο προσόν
  • Ομαδικό πνεύμα εργασίας
  • Επαγγελματική παρουσία & συμπεριφορά
  • Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία.