Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/10/2021

Έμπειρος Ζαχαροπλάστης

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Mavromatis Employment Bureau ltd αναζητά για λογαριασμό πελάτη της αλυσίδα φούρνων|ζαχαροπλαστείων στην περιοχή Ξυλοφάγου της Λάρνακας, έμπειρο ζαχαροπλάστη με εξειδίκευση στη δημιουργία 3D cakes.

Ενδεικτικές Αρμοδιότητες

  • Παρασκευή ευρείας ποικιλίας παγωτών και γλυκισμάτων
  • Διακόσμηση γλυκών, χρησιμοποιώντας διαφορετικά είδη γλάσου, επικαλύψεων, ώστε να διασφαλίζεται η όμορφη και εντυπωσιακή εμφάνιση
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων βασικών υλικών, όπως αλεύρι, ζάχαρη, κ.λπ. και πραγματοποίηση των κατάλληλων παραγγελιών εντός του προϋπολογισμού
  • Έλεγχος της ποιότητας των υλικών, της κατάστασης του εξοπλισμού και των συσκευών που χρησιμοποιούνται στην παρασκευή
  • Διατήρηση ενός καθαρού και τακτοποιημένου πόστου και συμμόρφωση με τα πρότυπα υγείας και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εμπειρία σε θέση ζαχαροπλάστη
  • Μεγάλη προσοχή στη λεπτομέρεια και δημιουργικότητα
  • Οργανωτικές και ηγετικές δεξιότητες
  • Προθυμία εμπλουτισμού των επαγγελματικών γνώσεων
  • Λεπτομερής γνώση των αρχών υγιεινής, των τεχνικών παρασκευής και ψησίματος φαγητού, και των διατροφικών στοιχείων
  • Εμπειρία στην παρασκευή γλυκισμάτων
  • Πιστοποιητικό στη ζαχαροπλαστική, την αρτοποιία ή σε σχετικό πεδίο θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν

Παροχές

Παρέχονται:
  • Ικανοποιητική Αμοιβή
  • Ασφαλιστικές Καλύψεις
  • Ευχάριστο Εργασιακό Περιβάλλον
  • Διαμονή για τους μη μόνιμους κατοίκους της Κύπρου