Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/10/2022

Τεχνολόγος Τροφίμων

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ | ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Περιγραφή

Η εταιρεία NESTIA ΜΟΝ. I.K.E.
κατεψυγμένα προϊόντα ζύμης στη ΒΙ.ΠΕ. Σερρών
ζητά να προσλάβει
Τεχνολόγο Τροφίμων
για τη στελέχωση του τμήματος Ποιοτικού Ελέγχου

Περιγραφή Θέσης

  • Επιβλέπει και εξασφαλίζει την τήρηση των κανόνων υγιεινής και ασφαλείας τροφίμων σύμφωνα με τις εσωτερικές διαδικασίες της Εταιρείας και την Εθνική και Ευρωπαϊκή νομοθεσία
  • Μεριμνά για την εφαρμογή και τήρηση του συστήματος Ποιότητας (ISO HACCP, IFS, BRC) καθώς και των εσωτερικών προγραμμάτων καθαρισμού και συντήρησης
  • Διενεργεί δειγματοληπτικούς ελέγχους ποιότητας, εντοπίζει τα σημεία απόκλισης και λαμβάνει μέτρα εξάλειψης των αποκλίσεων σε συνεργασία με τα τμήματα Παραγωγής και Προμηθειών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ επιστημών τροφίμων/τεχνολογίας τροφίμων/ χημικού ή αντίστοιχου κλάδου
  • Χειρισμός ηλεκτρονικού υπολογιστή, πολύ καλή γνώση προγραμμάτων MS Office
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άρρενες υποψηφίους)
  • Εργατικότητα, ομαδικότητα, συνέπεια, υπευθυνότητα και οργάνωση
Επιθυμητά προσόντα
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε εταιρεία τροφίμων
  • Εξοικείωση με τα πρότυπα τροφίμων BRC & IFS
  • Γνώση της Γερμανικής γλώσσας

Παροχές

  • Σταθερή εργασία πλήρους απασχόλησης με πρωινό σταθερό ωράριο σε μία διαρκώς αναπτυσσόμενη εταιρεία
  • Σεμινάρια εκπαίδευσης