Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/10/2021

Υπεύθυνος ISO 27001 (Σύστημα Ασφάλειας Πληροφοριών)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Τεχνική εταιρεία στην ανατολική Θεσσαλονίκη αναζητά Υπεύθυνο ISO 27001 (Σύστημα Ασφάλειας Πληροφοριών).

Βασικές αρμοδιότητες:
  • Τήρηση συστήματος ασφαλείας πληροφοριών (iso27001)
  • Μηχανογράφηση υποδομής και διατήρηση αρχείων καταγραφής IT εξοπλισμού, εφαρμογών και αδειών χρήσης
  • Εφαρμογή κανονισμών ασφάλειας δικτύων και ενημέρωση/εκπαίδευση χρηστών
  • Εφαρμογή αναβαθμίσεων και αντιγράφων ασφαλείας
  • Καταγραφή και Διαχείριση βλαβών σε δίκτυα, Servers, υπολογιστές, εκτυπωτές

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να διαθέτουν:
  • Πτυχίο AEI ή ΤΕΙ
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικών
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε εγκαταστάσεις δικτύων και πληροφορικής
  • Δυνατότητα εγκατάστασης και υποστήριξης δομημένης καλωδίωσης, ενσύρματων και ασύρματων δικτύων (WiFi), Servers, ηλεκτρονικών υπολογιστών και εκτυπωτών
  • Ικανότητα διαχείρισης διακομιστών Windows

Παροχές

H εταιρία προσφέρει:
  • Μόνιμη απασχόληση
  • Πακέτο αποδοχών αναλόγως των προσόντων του υποψηφίου
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Δυναμικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας