Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

24/4/2023

ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ - HR/ ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΜΙΣΘΟΔΟΣΙΑΣ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ-ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη Εταιρία που δραστηριοποιείται στον επισιτιστικό κλάδο αναζητεί :

Υπεύθυνο Μισθοδοσίας

με έδρα εργασίας στην περιοχή της Θέρμης  Θεσσαλονίκης

περιγραφή θέσης εργασίας :

  • Διαχείριση θεμάτων εργατικής νομοθεσίας και βεβαιώσεις που σχετίζονται αυτή.
  • Καταχωρήσεις και διαχείριση προσλήψεων-αποχωρήσεων και όλων των σχετικών εντύπων.
  • Καταχώρηση και διαχείριση προγράμματος βαρδιών, υπερωριών κλπ (ΠΣ ΕΡΓΑΝΗ).
  • Ολοκληρωμένη διαχείριση και υπολογισμό Μισθοδοσίας.
  • Έλεγχος και υποβολή ΑΠΔ, ΦΜΥ και όλων των σχετικών με το εργατικό δυναμικό υποχρεώσεων προς κρατικούς φορείς.
  • Παρακολούθηση και τήρηση αρχείου των ετήσιων αδειών προσωπικού, ασθενειών κ.α.
  • Αρχειοθέτηση και διατήρηση εγγράφων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ/ΑΕΙ σχετικής κατεύθυνσης (Λογιστικής, Χρηματοοικονομικής, Διοίκησης Επιχειρήσεων ).
  • 3 έτη εργασιακή εμπειρία σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση διαδικασιών ΕΡΓΑΝΗ, ΕΦΚΑ κλπ.
  • Άριστη γνώση Office.
  • Γνώση του προγράμματος Pylon HRM της Epsilon Net θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν.
  • Γνώση της τρέχουσας εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας.
  • Γνώση λογιστικής θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν.
  • Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Κάτοχος ΙΧ αυτοκινήτου.

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών
  • Πλήρης Απασχόληση
  • Συνεχής επιμόρφωση και εκπαίδευση
  • Φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης