Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/9/2021

Ηλεκτρονικός - Ηλεκτρολόγος (Τεχνικός Δικτύων)

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΤΤΙΚΗΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρεία SECUNET που δραστηριοποιείται στον χώρο τον τηλεπικοινωνιών αναζητά Τεχνικό Δικτύων οπτικών ινών και τεχνικό Πεδίου στο Νομό Aττικής

Περιγραφή θέσης:

  • Εσωτερικές κτιριακές εγκαταστάσεις υποδομών σε συνδρομητές τηλεπικοινωνιακών παρόχων
  • Νέες διασυνδέσεις πελατών FTTH (εγκατάσταση, κατασκευή, παράδοση υπηρεσιών)
  • Εργασίες διασύνδεσης οπτικών δικτύων κορμού και διανομής
  • Τεχνικές εργασίες άρσης βλαβών και κατασκευής: νέων τηλεφωνικών συνδέσεων, μεταφορών, τοπικών βρόχων, μεικτονομήσεων, μετάδοσης, μεταγωγής, ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων και ευρυζωνικότητας συμπεριλαμβανομένων μετρήσεων με κατάλληλα όργανα και χρήσης Netbook
  • Τεχνικές εργασίες άρσης καλωδιακών βλαβών και κατασκευών εναερίων και υπογείων αστικών και υπεραστικών καλωδίων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ/ΤΕΕ Ηλεκτρολογίας, Τηλεπικοινωνιών, Ηλεκτρονικού ή άλλου συναφή τομέα
  • Δίπλωμα οδήγησης (τουλάχιστον κατηγορίας Β΄)
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ομαδικό πνεύμα, οργανωτικές ικανότητες

Θα εκτιμήσουμε θετικά αν έχεις:

  • Εμπειρία στον χώρο των εσωτερικών ηλεκτρολογικών εγκαταστάσεων (δομημένη καλωδίωση, συστήματα συναγερμών κλπ.)
  • Xρήση Η/Υ και MS Office AUTOCAD

Παροχές

Τι προσφέρουμε:

  • Αποδοχές ανάλογες των προσόντων με προοπτική άμεσης εξέλιξης
  • Συνεχείς ευκαιρίες συμμετοχής σε προγράμματα εκπαίδευσης και προσωπικής/επαγγελματικής εξέλιξης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο