Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/09/2022

Ηλεκτρολόγοι Μηχανικοί

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη Κύπρος
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Suntechnics Ltd, θυγατρική του ομίλου Green Energy, εξειδικεύεται στην κατασκευή, διαχείριση, λειτουργία και συντήρηση φωτοβολταϊκών πάρκων. Η εταιρεία έχει ως έδρα τη Λεμεσό, με Παγκύπρια δραστηριοποίηση.

Η εταιρεία λόγω επέκτασης των δραστηριοτήτων της, ζητά να προσλάβει δυο Ηλεκτρολόγους Μηχανικούς, για πλήρη απασχόληση στην Κύπρο.

Υπευθυνότητες / Καθήκοντα:
  • Προληπτική συντήρηση Φωτοβολταϊκών Πάρκων (μετρήσεις με εξιδεικευμένα όργανα)
  • Επιδιόρθωση βλαβών σε ηλεκτρολογικό εξοπλισμό και μετατροπείς τάσης
  • Τηλεπαρακολούθηση των Φωτοβολταϊκών Πάρκων
  • Διαχείριση του χρονοδιαγράμματος συντήρησης

Απαραίτητα Προσόντα

Απαιτούμενα προσόντα και εμπειρία:

  • Πτυχίο ΑΤΙ, ΤΕΙ, Πανεπιστημίου ή άλλης ισότιμης σχολής στον κλάδο της Ηλεκτρολογίας.
  • Εμπειρία σε φωτοβολταϊκά συστήματα
  • Άδεια άσκησης επαγγέλματος (ΕΤΕΚ)
  • Πολύ καλή γνώση Ελληνικής και Αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση Ηλεκτρονικών Υπολογιστών (Microsoft Office, Autocad)
  • Άδεια οδήγησης
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις
  • Ακέραιος, έμπιστος, επικοινωνιακός και ομαδικός χαρακτήρας

Απαιτούμενες Δεξιότητες:

  • Προγραμματισμός & Οργάνωση
  • Ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Σωστή διαχείριση χρόνου
  • Ικανότητα ομαδικής συνεργασίας

Παροχές

Ωφελήματα:
  • Σημαντικές προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • 13μισθοι
  • 21 μέρες άδεια
  • Ώρες Εργασίας: 8:00 – 17:00 (Δευτέρα – Παρασκευή)