Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

14/07/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Βοηθός Λογιστή για εργοστάσιο παραγωγής στην περιοχή της Θέρμης Θεσσαλονίκης.

Καθήκοντα θέσης :

  • Τήρηση απλογραφικών βιβλίων με βάση όμως τα ΕΛΠ
  • Ενημέρωση περιοδικών δηλώσεων ΦΠΑ
  • Λογιστικές εργασίες και τιμολογήσεις
  • Χαρακτηρισμός παραστατικών δαπανών / αγορών και καταχώρησή τους
  • Καταχωρήσεις τιμολογίων αγορών και εξόδων εσωτερικού/εξωτερικού
  • Καταχωρήσεις πληρωμών προμηθευτών εσωτερικού/ εξωτερικού
  • Παρακολούθηση και συμφωνία πληρωμών και υπολοίπων προμηθευτών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος/η Οικονομικής/Λογιστικής Σχολής
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Απαραίτητη εμπειρία 2 ετών σε αντίστοιχη θέση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Θα εκτιμηθεί γνώση χρήσης Singular Galaxy
  • Διαχείριση χρονοδιαγραμμάτων
  • Οργανωτικότητα

Παροχές

  • Μισθός και ένσημα
  • Δυνατότητες εξέλιξης και εκπαίδευσης
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον