Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/12/2022

Information Security Consultant

Διοίκηση Επιχειρήσεων - HR - Στελέχη

Πόλη ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η συμβουλευτική εταιρεία Define Solutions Ltd. ζητάει έμπειρο Στέλεχος για την κάλυψη θέσης Information Security Consultant του Τμήματος Information Security.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Συμμετοχή στον σχεδιασμό και στην υλοποίηση διαχειριστικών συστημάτων ασφάλειας σύμφωνα με τα πρότυπα (ISO/IEC 27001, ISO/IEC 22301, ISO 20000, PCI-DSS κλπ.)
  • Συμμετοχή σε έργα παροχής υπηρεσιών Υπεύθυνου Διαχείρισης Ασφάλειας Πληροφοριών & Υπεύθυνου Προστασίας Δεδομένων
  • Συμμετοχή σε έργα συμμόρφωσης σύμφωνα με τον Γενικό Κανονισμό Προστασίας Δεδομένων (GDPR)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. σε Computer Science, Information Security ή σε συναφές αντικείμενο
  • Εμπειρία 2 έτη στην Διαχείριση Ασφάλειας Πληροφοριών
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση εφαρμογών αυτοματισμού γραφείου (MS Office)

Επιθυμητά Προσόντα

  • Μεταπτυχιακό δίπλωμα σε Computer Science, Information Security
  • Επαγγελματική Πιστοποίηση (CISA, CISSP, CISM, CRISC ή αντίστοιχο)
  • Εμπειρία στην υλοποίηση Διαχειριστικών Συστημάτων Ασφάλειας
  • Πιστοποίηση ISO27001 Internal Auditor ή/και ISO 27001 Lead Auditor
  • Πιστοποίηση Data Protection Officer (DPO Executive)

Οι υποψήφιοι θα πρέπει να είναι κάτοχοι ΙΧ, να έχουν δυνατότητα ταξιδιών και να διαθέτουν:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα με επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης χρόνου και εργασίας υπό πίεση
  • Ισχυρή προσωπικότητα και ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Δυνατότητα να εργάζονται μόνοι τους ή/ και ως μέρος ομάδας

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Συνεχή εκπαίδευση και επιμόρφωση