Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

1/12/2022

Προϊστάμενος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ | ΧΑΛΚΙΔΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Μεγάλη βιομηχανική εταιρεία που δραστηριοποιείται στον κλάδο των τροφίμων ζητά για άμεση πρόσληψη στις εγκαταστάσεις στο Σχηματάρι : Προϊστάμενο Λογιστηρίου.

Αρμοδιότητες:

  • Ο κάτοχος της θέσης, αναφέρεται στον Οικονομικό Διευθυντή.
  • Εποπτεία τήρησης βιβλίων και συντονισμός καθημερινών εργασιών.
  • Διαχείριση φορολογικών και λογιστικών θεμάτων της επιχείρησης και εξασφάλιση της συμμόρφωσης με φορολογικές, ασφαλιστικές και άλλες αρχές.
  • Υπεύθυνος έκδοσης μισθοδοσίας.
  • Έκδοση μηνιαίου αποτελέσματος και σύνταξη ετήσιων οικονομικών καταστάσεων.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ οικονομικής κατεύθυνσης
  • Δικαίωμα υπογραφής Α' τάξης
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον τρία (3) έτη σε βιομηχανική εταιρία σε αντίστοιχη θέση
  • Άριστη γνώση των φορολογικών νόμων και κανονισμών
  • Άριστη γνώση προγραμμάτων MS Office και ERP (Soft1)
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση Διεθνών Λογιστικών Προτύπων (I.F.R.S)

Παροχές

Η Εταιρεία προσφέρει:

  • Άριστες προοπτικές εξέλιξης σε ένα δυναμικό και μοντέρνο περιβάλλον εργασίας
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών και κινήτρων
  • Συνεχή υποστήριξη και ανάπτυξη

                                                Όλα τα βιογραφικά θα θεωρηθούν εμπιστευτικά
                                   Θα απαντηθούν μόνο όσα καλύπτουν τις προδιαγραφές της θέσης.