Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/04/2021

Μηχανικό Τεχνικής Υποστήριξης Υπολογιστών (ΙΤ Support, Entry Level)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Eταιρεία πληροφορικής που δραστηριοποιείται στον χώρο τωνσυμβουλευτικών υπηρεσιών μηχανογράφησης, αναζητά για πενθήμερη εργασία πλήρους απασχόλησης:

Ο ιδανικός υποψήφιος θα παρέχει τεχνική υποστήριξη στους πελάτες της εταιρίας τηλεφωνικά ή/και εξ’ αποστάσεως (κλινικές / φαρμακευτικέςεταιρίες, εμπορικές επιχειρήσεις, κλπ).

Βασικές Αρμοδιότητες:

- Τεχνική υποστήριξη Hardware και Software
- Onsite/Remote Εγκαταστάσεις & παραμετροποιήσεις λογισμικού και υπολογιστών, αναβαθμίσεις Software
- Εξ αποστάσεως υποστήριξη προβλημάτων και δυσλειτουργιών σε Η/Υ και περιφερειακές συσκευές
- Υποστήριξη σε λειτουργικά συστήματα Windows (Client / Server), διαδικασιών Backup

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:

- Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ/IEK ως Μηχανικός Πληροφορικής
- Προϋπηρεσία έως 2 χρόνια σε αντίστοιχη θέση
- Πολύ καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων WindowsO/S (7/10) και εφαρμογών γραφείου (MicrosoftOffice)
- Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας και επικοινωνιακές δεξιότητες
- Προϋπηρεσία σε εταιρία με πολλούς χρήστες ή παροχή της υπηρεσίας ως εξωτερικός συνεργάτης σε εταιρικούς πελάτες

Επιθυμητά Προσόντα:

- Πολύ καλή γνώση λειτουργικών συστημάτων servers (Windows 2008-2019)

Παροχές

- Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
- Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον
- Έξοδα κίνησης