Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/5/2021

Μηχανικός για τακτοποιήσεις αυθαιρεσιών

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ζητείται Μηχανικός με εμπειρία σε τακτοποιήσεις αυθαιρεσιών.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Αυτοψίες και αποτυπώσεις ακινήτων
  • Δυνατότητα εκπόνησης και σύνταξης τοπογραφικών διαγραμμάτων με ηλεκτρονική υπογραφή
  • Γνώσεις σχεδιαστικού προγράμματος 2D (CAD)
  • Γνώση συστήματος e-πολεοδομία
  • Τακτοποιήσεις αυθαιρέτων βάσει Νόμου (επαρκής γνώση της σχετικής νομοθεσίας)
  • Διεκπεραίωση θεμάτων με Δημόσιες Υπηρεσίες
  • Δυνατότητα σύνταξης ενεργειακών πιστοποιητικών (ΠΕΑ)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Σχετικό πτυχίο: Αγρονόμου Τοπογράφου Μηχανικού και Πολιτικού Μηχανικού
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2-3 έτη σε αντίστοιχη θέση εργασίας
  • Άδεια ασκήσεως επαγγέλματος
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Δίπλωμα οδήγησης ΙΧ
  • Θα εκτιμηθεί η γνώση στατικών και ΚΑΝΕΠΕ

Επιθυμητές Δεξιότητες

  • Υπευθυνότητα και μεθοδικότητα
  • Ευελιξία και εστίαση στη λεπτομέρεια
  • Συνέπεια στη τήρηση προθεσμιών

Παροχές

  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης και ανόδου