Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

25/04/2019

Social Media & Marketing Operator (Code: SMMO ATH)

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ανεξάρτητη εταιρεία που εξειδικεύεται στη διαχείριση και ανάπτυξη ξενοδοχειακών μονάδων καθώς και στην παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών ζητά για τα κεντρικά γραφεία άτομο για την παρακάτω θέση:

Social Media & Marketing Operator ATHENS (Code: SMMO ATH)

Καθήκοντα:
• Εποπτεία και διαχείριση της διαδικτυακής κοινότητας Ανάπτυξη και βελτιστοποίηση στρατηγικής digital marketing της εταιρίας
• Σχεδιασμός και υλοποίηση SEO/SEM, PPC, social media και display advertising campaigns
• Μέτρηση της απόδοσης όλων των ψηφιακών καμπανιών και αξιολογηση των στόχων (ROI & KPIs). Data Analysis και Reporting (Google Analytics)
• Βελτιστοποίηση και διαχείριση εταιρικών ιστοσελίδων (Wordpress)
• Σχεδιασμός και υλοποίηση ενεργειών επικοινωνίας ATL & BTL
• Σχεδιασμός και υλοποίηση προωθητικών ενεργειών εντός των σημείων με στόχο την βελτιστοποίηση του customer experience

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο στον χώρο του marketing
• Προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση (τουλάχιστον 1 έτος). Θα δοθεί προτεραιότητα στους υποψηφίους με εμπειρία στον ξενοδοχειακό κλάδο
• Google AdWords certifications
• Κατανόηση marketing reporting metrics (CPA, CPM, CPC, conversion rate, ROI/ROAS)
• Δημιουργικότητα, στρατηγική σκέψη, πνεύμα καινοτομίας και ικανότητα να αναπτύσσει συνεχώς ιδέες και να λειτουργεί σε ένα δυναμικό και απαιτητικό περιβάλλον
• Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Γνώση Adobe Photoshop ή Illustrator
• Γνώση βασικής επεξεργασίας βίντεο

Απαραίτητα χαρακτηριστικά:
• Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικό πνεύμα
• Άριστος χειρισμός προφορικού και γραπτού λόγου
• Διαρκής ενημέρωση για τις τεχνολογικές εξελίξεις και τις νέες μεθόδους marketing
• Αίσθημα ευθύνης, σημασία στη λεπτομέρεια, time management και follow-through
• Προσαρμοστικότητα & ευελιξία
• Δυνατότητα μετακίνησης εκτός Αθηνών

Εάν επιθυμείτε να γίνετε μέλος της ομάδας μας, παρακαλώ όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας σημείωμα με φωτογραφία.

Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.