Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/02/2024

Υπάλληλος Υποδοχής

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΤΡΑΓΑΚΙ | ΖΑΚΥΝΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ξενοδοχειακός όμιλος ζητά για τα ξενοδοχεία πολυτελείας στην Ζάκυνθο Receptionist Α & Β.

Γενικά καθήκοντα:

  • Επιτέλεση όλων των εργασιών για το Check in και Check out
  • Καλωσόρισμα πελατών κατά την άφιξή τους, παραχώρηση δωματίων και ενημέρωση πελατών κατά SOP
  • Ανταπόκριση σε παράπονα πελατών με έγκαιρο και επαγγελματικό τρόπο

Παρακαλούνται οι ενδιαφερόμενες -οι, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφατη φωτογραφία (απαραίτητα).

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ανώτατης ή ανώτερης σχολής κατά προτίμηση τουριστικών επαγγελμάτων ή διοίκησης επιχειρήσεων (Επιθυμητό)
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτους σε αντίστοιχη θέση σε ξενοδοχεία 4 ή 5 αστέρων
  • Άριστη γνώση αγγλικών. Η γνώση επιπλέων ξένων γλωσσών θα εκτιμηθεί ως πρόσθετο προσόν, επιθυμητές γλώσσες γαλλικά, γερμανικά
  • Άριστη γνώση Η/Υ. Γνώση και ευχέρεια χρήσης Ξενοδοχειακού προγράμματος( PROTEL Επιθυμητό)
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Ευχάριστη και ευγενής παρουσία με κίνητρο εξέλιξης

Παροχές

  • Προοπτικές μακροχρόνιας συνεργασίας & επαγγελματικής εξέλιξης
  • Διαμονή και διατροφή
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας