Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/8/2021

Area Sales Representative

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Έχεις εμπειρία στις πωλήσεις και είσαι έτοιμος/η να κάνεις το επόμενο βήμα στην καριέρα σου ως Area Sales Representative σε μία δυναμική ελληνική εταιρεία στον χώρο του βιομηχανικού εξοπλισμού και εγκαταστάσεων;

Έχεις πάθος για τις πωλήσεις, πελατοκεντρική αντίληψη και είναι για σένα κίνητρο η επίτευξη στόχων;

Αν η απάντηση σου είναι ναι, περιμένουμε την αίτηση σου!

Ο/Η Area Sales Representative θα έχει τις εξής αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υφιστάμενου πελατολογίου αλλά και περαιτέρω ανάπτυξη νέου πελατολογίου στην περιοχή ευθύνης
  • Διαπραγμάτευση και επίτευξη συμφωνιών με πελάτες
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και ανάλυση του ανταγωνισμού για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Δημιουργία μηνιαίων και ετήσιων αναφορών σχετικά με αποτελέσματα και τις προβλέψεις των πωλήσεων
  • Ειδίκευση στα προϊόντα και τις υπηρεσίες της εταιρείας και ενημέρωση για τις τελευταίες εξελίξεις στον κλάδο
  • Υλοποίηση της εμπορικής πολιτικής και της στρατηγικής πωλήσεων της εταιρείας

Απαραίτητα Προσόντα

Ο/Η Area Sales Representative θα πρέπει να διαθέτει:
  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Αντίστοιχη εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών
  • Εμπειρία πωλήσεων σε πρατήρια καυσίμων επιθυμητή
  • Δυνατότητα ταξιδίων εκτός έδρας
  • Πολύ καλή γνώση Η/Υ
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Προσανατολισμό στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει στον/στην Area Sales Representative:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύστημα bonus βάσει επίτευξης στόχων πωλήσεων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και laptop
  • Συνεχή εκπαίδευση και δυνατότητες εξέλιξης
Αν το προφίλ σου ταιριάζει στις απαιτήσεις της θέσης Area Sales Representative, κάνε την αίτησή σου τώρα και στείλε το βιογραφικό σου.

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την θέση Area Sales Representative μπορείτε να επικοινωνείτε καθημερινά 09:00-17:00 με την Γεωργία Χριστοδούλου στο +302310417119 #salesjobs

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις είναι απόλυτα εμπιστευτικές