Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/02/2021

Υπεύθυνος Πωλήσεων Θεσσαλίας – Στερεάς Ελλάδας

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΙΑ - ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ | ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η qmetric | HR Solutions, επιθυμεί να στελεχώσει, για λογαριασμό της Tractor GPS, τη θέση του/της

Υπεύθυνου Πωλήσεων Θεσσαλίας – Στερεάς Ελλάδας

Η εταιρεία-πελάτης

Η Tractor GPS ασχολείται με εφαρμογές Γεωργίας Ακριβείας σε ένα ευρύ φάσμα αγροτικών καλλιεργειών. Ξεκινώντας από τη στοχευμένη μελέτη περίπτωσης του κάθε αγρότη και των συγκεκριμένων αναγκών του, σχεδιάζει και υλοποιεί τις ιδανικότερες λύσεις με τη χρήση των αποδοτικότερων τεχνολογιών “έξυπνης” γεωργίας σε κάθε στάδιο της αγροτικής παραγωγής.

Η εταιρεία παρέχει συστήματα αγροτεχνολογίας για αγρότες, συνεταιρισμούς και εταιρείες του κλαδου όπως gps για τρακτέρ και αυτοματοποίηση γεωργικων μηχανηματων.

Αποτελεί την πρώτη εταιρεία στην Ελλάδα στον κλάδο της αγροτεχνολογίας, η οποία έχει εισάγει ψηφιακές τεχνολογίες για την παρακολούθηση και τη βελτιστοποίηση των διαδικασιών γεωργικής παραγωγής, έχοντας ως στόχο τη διαμόρφωση του γεωργικού κλάδου στα επόμενα χρόνια.

Η θέση

Ο/η υποψήφιος/α που θα επιλεγεί θα ενταχθεί στο τμήμα Πωλήσεων και θα αναλάβει την προώθηση και πώληση εξοπλισμού γεωργίας ακριβείας στην περιοχή ευθύνης Θεσσαλίας και Στερεάς Ελλάδας. Συγκεκριμένα, τα καθήκοντα και οι αρμοδιότητές του θα περιλαμβάνουν:

  • Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και συνεργασία με το τεχνικό τμήμα της εταιρείας για παροχή ολοκληρωμένων λύσεων
  • Ενημέρωση δυνητικών πελατών, επίδειξη και πώληση των προϊόντων αγροτεχνολογίας
  • Διατήρηση και επέκταση του πελατολογίου
  • Προετοιμασία οικονομικών προσφορών για τις ανάγκες πωλήσεων
  • Εφαρμογή πλάνου για την επίτευξη στόχων
  • Σύνταξη αναφορών - reporting.

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να είστε σε θέση να ανταποκριθείτε στα καθήκοντα της θέσης, θα πρέπει να διαθέτετε τα ακόλουθα:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ ΤΕΙ
  • Εργασιακή εμπειρία τουλάχιστον 3 ετών στις πωλήσεις, ιδανικά στον κλάδο των αγροτικών εφοδίων/γεωργικών συστημάτων
  • Γνώσεις πάνω στα αγροτικά μηχανήματα ή επαφές με αγρότες
  • Ευχέρεια στη χρήση τεχνολογικού εξοπλισμού
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Επαγγελματική συμπεριφορά και ομαδικό πνεύμα
  • Ισχυρές διαπροσωπικές, επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Αυτοπαρακίνηση και ενθουσιασμό
  • Καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ (CRM, MS Office).

Παροχές

Ο πελάτης μας προσφέρει

Εφόσον επιλεγείτε για την κάλυψη της θέσης, σας προσφέρονται τα ακόλουθα:

  • Ανταγωνιστικές σταθερές αποδοχές
  • Bonus επίτευξης ρεαλιστικών στόχων
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, laptop και κινητό τηλέφωνο
  • Διατακτικές Σίτισης
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον.
Ενδιαφέρεστε;

Διακρίνεστε για τις ισχυρές διαπραγματευτικές σας ικανότητες καθώς και για την προσήλωσή σας στην επίτευξη στόχων πωλήσεων; Επιθυμείτε να συνεχίσετε την ήδη επιτυχημένη καριέρα σας σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη εταιρεία στον κλάδο της Γεωργίας Ακριβείας;

Εάν ναι, τότε μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας!