Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/5/2022

Δικηγόρος Δικαστικών Ενεργειών

Νομικά

Πόλη ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

H Δικηγορική Εταιρεία Σιούφας & Συνεργάτες, η μεγαλύτερη εταιρεία στον κλάδο της, με παρουσία στην Αθήνα, Πάτρα, Θεσσαλονίκη και Βουκουρέστι, δραστηριοποιείται στην παροχή νομικής υποστήριξης από το 1999. Στο πελατολόγιο της συγκαταλέγονται οι μεγαλύτερες ελληνικές και πολυεθνικές εταιρίες από όλους τους κλάδους της οικονομίας.

Ταχύτατα αναπτυσσόμενη με ανθρώπινο δυναμικό 450 υψηλά εξειδικευμένων επαγγελματιών, αναζητά τους ικανότερους και αποτελεσματικότερους υποψηφίους για την κάλυψη θέσης Δικηγόρου Δικαστικών Ενεργειών.

Τίτλος Θέσης: Εσωτερικός Δικηγόρος αποκλειστικής συνεργασίας στο Υποκατάστημα Πάτρας.

Αρμοδιότητες:
• Διενέργεια ελέγχων τίτλων ακινήτων σε Υποθηκοφυλακεία και Κτηματολογικά Γραφεία.
• Σύνταξη δικογράφων και παράσταση σε δικαστήρια ενώπιον δικαστικών ιδρυμάτων της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.
• Διενέργεια διαδικαστικών πράξεων ενώπιον Δικαστικών Ιδρυμάτων και Συμβολαιογράφων της Περιφέρειας Δυτικής Ελλάδας.
• Επικοινωνία με πελάτες και συνεργάτες στα κεντρικά γραφεία της εταιρείας.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απόφοιτος/η Νομικής σχολής.
• Ικανή δικαστηριακή εμπειρία και εμπειρία σε ελέγχους τίτλων.
• Καλή Χρήση Η/Υ (Ms Office).
• Άριστες επικοινωνιακές & διαπραγματευτικές ικανότητες, προσανατολισμός στην επίτευξη στόχων, ευελιξία, ομαδικό πνεύμα συνεργασίας.
• Άδεια οδήγησης και κατοχή οχήματος.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Ομαδικό πρόγραμμα ιατροφαρμακευτικής περίθαλψης
• Προοπτικές εξέλιξης σε ένα σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
• Συνεχή εκπαίδευση
• Παροχή εκπτωτικών προνομίων