Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/8/2022

Πωλήτρια - Makeup artist σε κατάστημα καλλυντικών

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΚΩΣ | ΚΩΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εάν αγαπάς το μακιγιάζ, έχεις ταλέντο στις πωλήσεις αλλά και στην εξυπηρέτηση πελατών, τότε θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σου για τη θέση πωλήτρια - make up artist στο νέο κατάστημα της WABI Beauty στο νησί της Κω.

H WABI BEAUTY είναι από τις πιο σύγχρονες και δυναμικές εταιρίες έρευνας, ανάπτυξης, παραγωγής και εμπορίας καλλυντικών προϊόντων στην Ελλάδα αλλά και στο εξωτερικό. Είναι ένα διεθνές brand που ήρθε για να εμπνεύσει τους make up lovers με προϊόντα πρωτοποριακά, που ακολουθούν τις διεθνείς τάσεις της μόδας, προϊόντα ποιοτικά που ο καθένας μπορεί να τα αποκτήσει.

Κύριες αρμοδιότητες:
  • Παροχή άψογης εξυπηρέτησης πελατών με στόχο την αύξηση των πωλήσεων.
  • Διασφάλιση της έγκαιρης ροής των προϊόντων, συμμετέχοντας ενεργά στον έλεγχο τιμών, διαθεσιμότητας και στις παραγγελίες - παραλαβή τους.
  • Αναπλήρωση, τακτοποίηση των εμπορευμάτων στα ράφια και διατήρηση τάξης και καθαριότητας στο κατάστημα.
  • Ενεργή συμμετοχή στην προετοιμασία και εφαρμογή των εμπορικών ενεργειών της εταιρείας.
  • Συνεχής μέριμνα για τη βέλτιστη εικόνα της εταιρίας στο κατάστημα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητο πτυχίο αισθητικής - μακιγιάζ.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 1 έτος σε πωλήσεις καλλυντικών ή προϊόντων ομορφιάς.
  • Γνώσεις μακιγιάζ σε επαγγελματικό επίπεδο.
  • Φιλική, ευχάριστη και εξυπηρετική προσέγγιση προς τους πελάτες και τους συναδέλφους.
  • Αναγνώριση ευκαιριών άμεσης και έμμεσης πώλησης, με σκοπό την αύξηση των πωλήσεων.
  • Διάθεση για μάθηση και συνεχής βελτίωση.
  • Εξαιρετικές επικοινωνιακές και οργανωτικές ικανότητες.
  • Γνώσεις αγγλικών και Η/Υ.

Παροχές

  • Μισθός και ασφάλιση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση