Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/12/2021

ΙΤ Support – Computer Engineer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η εταιρία inSpot με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά τεχνικό για αναβάθμιση της υποστήριξη των Καταστημάτων της..

Απαραίτητα Προσόντα

Αρμοδιότητες

  • Τεχνική υποστήριξη καταστημάτων δικτύου inSpot.
  • Τηλεφωνική υποστήριξη καταστημάτων δικτύου inSpot.
  • Βελτιστοποίηση εργαλείων του τεχνικού τμήματος.
  • Παρακολούθηση, συντήρηση και αναβάθμιση λειτουργικών συστημάτων (Windows, Debian)
  • Εγκατάσταση και παραμετροποίηση Η/Υ σε επίπεδο hardware & software.
  • Τεχνική υποστήριξη σε διεξαγωγές διοργανώσεων που συμμετέχει η εταιρεία.

Προσόντα

  • Πτυχίο Πληροφορικής ή συναφές αντικείμενο.
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση.
  • Άριστη γνώση σε επισκευές/αναβαθμίσεις Η/Y σε επίπεδο hardware & software.
  • Άριστη γνώση Microsoft Windows.
  • Επιθυμητή γνώση Linux, SQL, Powershell, bash, cmd.
  • Άριστη γνώση Αγγλικών.
  • Ευχέρεια στην επικοινωνία.
  • Προσαρμογή σε ομάδα εργασίας.
  • Δίπλωμα οδήγησης και κάτοχος αυτοκινήτου.

Παροχές

  • Μισθό και Ασφάλιση
  • Πλήρη και συνεχή εκπαίδευση στις τηλεπικοινωνίες, στα προϊόντα και στις υπηρεσίες
  • Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας