Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

3/5/2019

Reporting - Cost Analyst

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΞΑΝΘΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H ICAP Executive Search & Selection, μια από τις κορυφαίες εταιρείες Επιλογής Στελεχών στην Ελλάδα, είναι μέρος της ICAP, του μεγαλύτερου Παρόχου Υπηρεσιών Ανθρώπινου Δυναμικού. Με περισσότερο από 45 χρόνια εμπειρίας, εξειδικευόμαστε στην αξιολόγηση και επιλογή ανώτερων και ανώτατων στελεχών βάσει των αναγκών των πελατών μας.

Για λογαριασμό γνωστής βιομηχανίας με έδρα στην ευρύτερη περιοχή της Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης, αναζητούμε Reporting - Cost Analyst.

Reporting - Cost Analyst (Ref. 4637/RCA/ESS/GR)

Αρμοδιότητες:
  • Εκτέλεση αναλύσεων κόστους (σταθερού και μεταβλητού)
  • Προετοιμασία περιοδικών και ετήσιων προβλέψεων κόστους
  • Επεξεργασία στοιχείων για την εκπόνηση αναφορών, στα πλαίσια της τήρησης του εγκεκριμένου προϋπολογισμού και με στόχο, την επιλογή της βέλτιστης λύσης

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου:
  • Σπουδές επιπέδου ΑΕΙ ή ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε βιομηχανία σε ανάλογη θέση ή σε θέση Προϊσταμένου Λογιστηρίου ή Λογιστή, με σημαντική όμως εμπειρία στην κοστολόγηση
  • Δικαίωμα υπογραφής Α' τάξης ή με δυνατότητα απόκτησης του δικαιώματος, σε σύντομο χρονικό διάστημα
  • Συμμετοχή στις διαδικασίες κλεισίματος χρήσης
  • Επιθυμητές οι γνώσεις εργατικής νομοθεσίας
  • Απαραίτητη η γνώση χειρισμού προγράμματος ERP, ιδανικά του ENTERSOFT
  • Αρκετά καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Αναλυτική και συνδυαστική σκέψη και προσοχή στη λεπτομέρεια
  • Οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών υπό αυστηρές προθεσμίες
  • Εμπιστευτικότητα και ακεραιότητα.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

Ανταγωνιστικό μισθό και προοπτικές άμεσης ανέλιξης, σε ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας.