Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/8/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΑΓΟΥΛΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η ManpowerGroup Greece, για λογαριασμό πελάτη της, Ελληνικής εταιρίας με ηγετική θέση στην επεξεργασία και διανομή χάλυβα, τόσο στην Ελλάδα όσο και
στο εξωτερικό αναζητά Βοηθό Λογιστή.

Αρμοδιότητες:

  • Καταχωρήσεις τιμολογίων Εξόδων - Αγορών - Εξοδολογίων
  • Εργασίες Ταμείου - Κύκλωμα Επιταγών - Συμφωνία Τραπεζών
  • Έκδοση τιμολογίων
  • Συμμετοχή στα project του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος ΤΕΙ Λογιστικής / Οικονομικής κατεύθυνσης
  • 2 - 3 χρόνια εμπειρίας, στην τήρηση διπλογραφικών βιβλίων, σε οργανωμένο λογιστήριο ή σε λογιστικό γραφείο
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας και επιθυμητή η γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Εξοικείωση με χρήση εταιρικού ERP
  • Υπευθυνότητα
  • Ομαδικό πνεύμα συνεργασίας
  • Έμφαση στην λεπτομέρεια

Παροχές

  • Ικανοποιητικές μηνιαίες αποδοχές
  • Συνεχής Εκπαίδευση και δυνατότητες ένταξης και εξέλιξης σε ένα σταθερό εργασιακό περιβάλλον και μία εταιρεία, ηγέτιδα στο χώρο της