Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/01/2022

Εκπρόσωποι Τεχνικής Υποστήριξης

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group, για λογαριασμό πελάτη της, ηγέτιδας εταιρείας στον κλάδο των τηλεπικοινωνιών, αναζητεί Εκπρoσώπους Τεχνικής Υποστήριξης για οικιακούς αλλά και εταιρικούς πελάτες.

Πρόκειται για θέση πλήρους απασχόλησης, 5 μέρες εβδομαδιαίως, με κυλιόμενο ωράριο.

Αρμοδιότητες:
• Επίλυση τεχνικών θεμάτων πελατών σταθερής τηλεφωνίας σχετικά με IPTV, Email και Internet
• Βλαβοδιαχείριση
• Διαρκής ενημέρωση των πελατών για τεχνικά ζητήματα που είναι προς επίλυση

Απαραίτητα Προσόντα

• Καλή γνώση πάνω σε θέματα τηλεπικοινωνιών και δικτύων
• Άριστη γνώση περιβάλλοντος Windows (MS Office)
• Υψηλό επίπεδο επικοινωνιακών δεξιοτήτων
• Καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας (Προφορικά / Γραπτά)

Επιθυμητά Προσόντα
• Γνώση του προγράμματος Oracle Siebel
• Πτυχίο πληροφορικής / τεχνικού δικτύου ή άλλου συναφούς κλάδου
• Προηγούμενη εμπειρία σε τηλεφωνικό κέντρο θα εκτιμηθεί
• Προϋπηρεσία στον τομέα των τηλεπικοινωνιών

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Προοπτικές εξέλιξης μέσα σε έναν διαρκώς αναπτυσσόμενο πολυεθνικό οργανισμό