Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/1/2021

Digital Marketing Assistant

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ζητείται Digital Marketing Assistant για εταιρεία ηλεκτρονικού εμπορίου (e-shop) για να στελεχώσει την ομάδα μας.

Αρμοδιότητες:
  • Δημιουργία και στήσιμο διαφημιστικών καμπανιών σε social media όπως Facebook Ads, Google Ads, Instagram και Linkedin.
  • Καθημερινή παρακολούθηση των διαφημιστικών καμπανιών.
  • Προγραμματισμός και κοινοποίηση social media περιεχομένου.
  • Ανάλυση της απόδοσης των διαφημιστικών καμπανιών και προτάσεις για βελτιστοποίηση.
  • Δημιουργία φωτογραφιών και περιεχομένου για διαφημιστικούς λόγους.
  • Προβολή επιχείρησης σε περισσότερα κανάλια (email, websites και social media)
  • Δημιουργία και αποστολή newsletter.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Βασικές Γνώσεις Digital Marketing
  • Άριστη Γνώση Αγγλικών
  • Δημιουργικότητα
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση διαχείρισης social media
  • Εμπειρία στο Google Ads και Google Analytics
  • Προσανατολισμός στην επίτευξη των εκάστοτε στόχων

Θα συνεκτιμηθούν ως προσόν:

  • Πτυχίο ή πιστοποιητικό πάνω στο Marketing
  • Γνώση Adobe Photoshop και Illustrator
  • Προαιρετικές γνώσεις SEO

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα συνεχούς επαγγελματικής εξέλιξης