Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/01/2023

Υπεύθυνος Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΚΡΥΟΝΕΡΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η SIKA HELLAS ABEE, αναζητεί Υπεύθυνο Εργαστηρίου Ποιοτικού Ελέγχου, για εργασία στο τμήμα ΄Ερευνας και Ανάπτυξης (R&D) και Ποιοτικού Ελέγχου (QC) στις εγκαταστάσεις της στο Κρυονέρι Αττικής.

Eργασιακά καθήκοντα :

• Χρήση εργαστηριακών συσκευών (τιτλοδότες, FTIR, UV, solids, κλπ)

• Εκτέλεση μεθόδων ποιοτικού ελέγχου Α Υλών και τελικών προϊόντων

• Καθημερινή συντήρηση και ενημέρωση ηλεκτρονικών αρχείων ποιοτικού ελέγχου

• Αξιολόγηση αποτελεσμάτων ποιοτικού ελέγχου και άμεση απόκριση σε διορθωτικές ενέργειες στην παραγωγή.

• Καταχώρηση εργαστηριακών δεδομένων σε υπολογιστικά worksheets

• Συντήρηση και ενημέρωση αρχείων πιστοποίησης (ISO, FPC, κλπ)

• Συντήρηση και βαθμονόμηση εργαστηριακών συσκευών και τήρηση των σχετικών αρχείων

• Ευθύνη για τη σωστή εφαρμογή των πειραματικών οδηγιών και τη σωστή συμπλήρωση
των συνοδευτικών εντύπων.

• Τηρούνται αυστηροί κανόνες ασφαλείας και υγιεινής, απαραίτητα επιμελείται η τάξη και
   η καθαριότητα στους χώρους εργασίας.

Απαραίτητα Προσόντα

Εμπειρία :

Ο ιδανικός υποψήφιος θα έχει σχετική εμπειρία από εργασιακό περιβάλλον όπως :

a. Εργαστήρια Δοκιμών και ποιοτικού ελέγχου δομικών υλικών

b. Απόφοιτοι Χημικοι μηχανικοί ή χημικοί, που έχουν εργαστεί στο αντικείμενό των δομικών Υλικών

c. Εργαστήρια ποιοτικού ελέγχου σε εταιρείες παραγωγής σκυροδέματος ή σε εργοτάξια

Α) Τυπικά :

a. Χημικός Μηχανικός ή Χημικός

b. Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας

c. Πολύ καλή γνώση χειρισμού Η/Υ

d. Απαραίτητη εργασιακή εμπειρία στον χώρο τουλάχιστον 2 χρόνων έως max. 5-.

Β) Φυσικά :

e. ΕΡΓΑΤΙΚΟΤΗΤΑ : όρεξη για δουλειά, προθυμία και επιδεξιότητα.

f. Προσαρμοστικότητα, ευστροφία και γρήγορη εξοικείωση σε νέο περιβάλλον εργασίας.

g. Μεθοδικότητα, τάξη, οργάνωση

h. Συνεργατικό πνεύμα.

Παροχές

• Μόνιμη εργασία αορίστου χρόνου, πλήρους απασχολήσεως.

• Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών

• Ιδιωτική περίθαλψη.

• Δυνατότητα εξέλιξης

• Δυναμικό εργασιακό περιβάλλον

Ειδική Επισήμανση

• Θα προτιμηθούν οι κάτοικοι Βόρειας - Βορειοανατολικής Αττικής.

• Θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια