Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

8/6/2023

Χημικός / Χημικός Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΝΔΡΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Μεγάλη ανώνυμη χημική βιομηχανική εταιρεία εγκατεστημένη στη Μάνδρα Αττικής, αναζητά να προσλάβει

Χημικούς Χημικούς ή Χημικούς Μηχανικούς για το τμήμα ποιοτικού ελέγχου.

Αρμοδιότητες

  • Σύνταξη Δελτίων Δεδομένων Ασφαλείας
  • Σήμανση και έλεγχος της σήμανσης των παραγομένων προϊόντων
  • Παρακολούθηση νομοθεσίας αναφορικά με τις πρώτες ύλες, τις συσκευασίες και τη λειτουργία της Χημικής Βιομηχανίας
  • Ποιοτικός έλεγχος
  • Ενόργανη ανάλυση πρώτων υλών
  • Ενόργανη ανάλυση παραγομένων προϊόντων
  • Διόρθωση παραγομένων προϊόντων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Χημικού ή Χημικού Μηχανικού
  • Άριστη γνώση λειτουργείας προγραμμάτων Microsoft Office (Word, Excel,Outlook, Power Point)
  • Πιστοποίηση ECDL Core/Expert θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Άριστη Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Κριτική ικανότητα, στοχευμένος και δομημένος τρόπος σκέψης με κατανόηση της επιχειρηματικής λειτουργίας
  • Οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες, πρωτοβουλία, ομαδικό πνεύμα, υψηλό αίσθημα ευθύνης και αντίληψη προθεσμιών και προτεραιοτήτων

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Εξαιρετικό εργασιακό περιβάλλον

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.