Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

18/12/2022

Υπάλληλος υποδοχής - Reception

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΣΚΙΑΘΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία μας ζητά για την καλοκαιρινή περίοδο 2023 (Μάιος - Οκτώβριος) να προσλάβει Υπάλληλο υποδοχής για το ξενοδοχείο της στην Σκιάθο.

Αρμοδιότητες - Καθήκοντα
  • Καλωσόρισμα πελατών και διευθέτηση δωματίων αυτών
  • Επιτέλεση όλων των εργασιών check-in/check-out
  • Διαχείριση τηλεφωνικού κέντρου
  • Διαχείριση τηλεφωνικών και διαδικτυακών κρατήσεων
  • Συνεργασία με τον υπεύθυνο κρατήσεων και συνεχής ενημέρωση του πλάνου δωματίων
  • Επιθεώρηση δωματίων πριν το check-in αλλά και δειγματοληπτικά σε καθημερινή βάση
  • Κλείσιμο ταμείου ημέρας και έλεγχος τμημάτων
  • Έκδοση αναφορών ημερήσιας καθαριότητας (καμαριέρες) και διαθέσιμων πρωινών(κουζίνα)
  • Συλλογή, αποστολή και αρχειοθέτηση παραστατικών έκδοσης μας και τρίτων στο λογιστήριο της εταιρείας
  • Διασφάλιση καθαριότητας και τάξης του χώρου υποδοχής καθώς και του περιβάλλοντος χώρου
  • Διαχείριση ή/και επίλυση παραπόνων και απαιτήσεων πελατών
  • Ενημέρωση της Οροφοκομίας και του τμήματος συντηρήσεων για αποκατάσταση βλαβών ή ζημιών
  • Προώθηση επιπλέον υπηρεσιών του ξενοδοχείου
  • Ενημέρωση των πελατών για τον προορισμό και αναβάθμιση εν γένει της εμπειρίας τους
  • Έλεγχος και συντονισμός καλής λειτουργίας των τμημάτων οροφοκομίας και επισιτισμού (μπαρ-κουζίνα-πρωινό)
  • Συλλογή παραγγελιών από τα τμήματα και αποστολή παραγγελιών στους προμηθευτές

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ευγενική & Ευχάριστη Προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής Γλώσσας
  • Άριστες δεξιότητες οργάνωσης & διοίκησης
  • Πνεύμα εξυπηρέτησης πελατών και ομαδικής εργασίας
  • Καλή γνώση Η/Υ και ιδιαιτέρως MS Office
  • Γνώση λογισμικού κρατήσεων Ξενοδοχείων
  • Προηγούμενη εμπειρία σε ανάλογη θέση
  • Καλή γνώση διαχείρισης ιστοσελίδων κρατήσεων (booking, expedia κλππ)

Προαιρετικά Προσόντα

  • Πτυχίο σχολής τουριστικών επαγγελμάτων
  • Γνώση PMS PYLON
  • Ξένες γλώσσες (πλην αγγλικής)
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου

Παροχές

  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
  • Ευχάριστο, μοντέρνο εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Εκπαίδευση