Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

23/11/2022

Υπεύθυνος Τμήματος Καθαριότητας

Προσωπικό Ασφαλείας - Υπηρεσίες Καθαριότητας

Πόλη ΝΕΟΧΩΡΟΥΔΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Περιγραφή

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε.
με δυναμική παρουσία στον χώρο των τροφίμων, ζητά:
ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ

Η ΙΩΝΙΚΗ ΣΦΟΛΙΑΤΑ Α.Ε. μία από τις μεγαλύτερες βιομηχανικές μονάδες παραγωγής τροφίμων στην Ελλάδα, με έδρα τη Νεοχωρούδα Θεσσαλονίκης, αναζητά Υπεύθυνο για την άμεση στελέχωση του τμήματος Καθαριότητας.

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση ομάδας τμήματος καθαριότητας
  • Προγραμματισμός εργασιών του τμήματος
  • Έλεγχος υγιεινής του εργοστασίου
  • Παρακολούθηση και διασφάλιση της εφαρμογής συστήματος ποιότητας και ασφάλειας των τροφίμων της εταιρίας στο πεδίο που τον αφορά
  • Εκπαίδευση προσωπικού σε αρχές διασφάλισης υγιεινής και ασφάλειας των τροφίμων
  • Επικοινωνία με προμηθευτές υλικών καθαριότητας
  • Επικοινωνία με τους υπευθύνους των άλλων τμημάτων για την αποτελεσματική διεκπεραίωση εργασιών του τμήματος (τμήμα Παραγωγής, Τεχνικό τμήμα κλπ.)
  • Συνεχής έρευνα και προτάσεις για τη βελτίωση ποιότητας και διαδικασιών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίων:
  • Επιθυμητός τίτλος Αποφοίτησης Πανεπιστημίου/ΙΕΚ, επιστημών τροφίμων
  • Επιθυμητή η γνώση λειτουργίας συστημάτων διασφάλισης υγιεινής και ποιότητας σύμφωνα με ISO, HACCP
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 1 - 3 ετών σε ανάλογη θέση εργασίας
  • Δυναμική και ευχάριστη προσωπικότητα με άριστες ικανότητες επικοινωνίας προφορικώς και γραπτώς, με ανεπτυγμένες δεξιότητες δημιουργίας σχέσεων
  • Πολύ καλή ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Αυτοπαρακίνηση και αυτοπεποίθηση
  • Εργατικότητα, υψηλή απόδοση υπό πίεση
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας
  • Ομαδικό πνεύμα και πολύ καλές ικανότητες ηγεσίας της ομάδας του
  • Ανεπτυγμένα Soft-skills για την αποτελεσματική διαχείριση ομάδας
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις (για τους άντρες υποψηφίους)
  • Ικανότητα ανταπόκρισης σε προθεσμίες
  • Δυνατότητα εργασίας σε κυλιόμενες βάρδιες
  • Απαραίτητο το ΙΧ

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών βάσει εμπειρίας και ανάλογα με τα προσόντα
  • Συνεχή εκπαίδευση & ευκαιρίες εξέλιξης
Ίσες Ευκαιρίες
Η Ιωνική Σφολιάτα διασφαλίζει ίσες ευκαιρίες, ίση μεταχείριση και πρόσβαση για όλους τους υποψηφίους, ανεξαρτήτως φύλου, ηλικίας, αναπηρίας, θρησκείας ή πεποιθήσεων, πολιτικών ή άλλων φρονημάτων, εθνοτικής ή κοινωνικής προέλευσης, οικογενειακής κατάστασης ή σεξουαλικού προσανατολισμού.