Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

04/05/2020

Graphic Designer (Κωδ. Θέσης: GRDS0320)

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο της φλεξογραφίας, αναζητά προσωπικό για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης: Graphic Designer – Γραφίστας (Έδρα: Θεσσαλονίκη).

Αρμοδιότητες:
• Χρωματική διαχείριση μακετών και λογοτύπων για φλεξογραφία
• Δημιουργία, σχεδιασμός και επιμέλεια εντύπων
• Επεξεργασία αρχείων

Απαραίτητα Προσόντα

• Άριστη γνώση χρήσης προγραμμάτων επεξεργασίας ψηφιακού υλικού Adobe Photoshop, Illustrator ιδανικά σε περιβάλλον Macintosh
• Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ (Word, Excel, PowerPoint κ.ά.)
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Επικοινωνιακή και οργανωτική ικανότητα
• Ομαδικότητα & συνεργασία

Επιθυμητά Προσόντα
• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ/ΙΕΚ Γραφιστικής, Γραφικών/ Εφαρμοσμένων Τεχνών ή παρεμφερούς αντικειμένου
• Σχετική προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών
• Γνώση χρήσης προγράμματος Art Pro καθώς και γνώση prepress/ διαχωρισμών χρωμάτων (θα θεωρηθεί πλεονέκτημα)
• Κατανόηση των σύγχρονων τάσεων στην φλεξογραφία - γραφιστική
• Γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας (θα εκτιμηθεί)
• Δημιουργική σκέψη
• Ικανότητα συντονισμού και διεκπεραίωσης πολλαπλών εργασιών ταυτόχρονα και τήρησης χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:
• Ικανοποιητικό μισθό και ασφάλιση
• Συνεχής εκπαίδευση και καθοδήγηση
• Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
• Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας

Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311 2411 36.