Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/01/2022

Υπεύθυνος Φορτώσεων Οδικών Μεταφορών (Dispo Planner)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

H Cargo & Freight Services ΕΠΕ (C.F.S.) δραστηριοποιείται στον τομέα των μεταφορών και logistics, προσφέροντας υψηλού επιπέδου υπηρεσίες χάρη σε ένα εκτεταμένο δίκτυο συνεργατών που διασφαλίζουν την ταχύτητα και τη μεγάλη συχνότητα των αποστολών μας, αλλά και την αξιόπιστη ανταπόκρισή μας στις ανάγκες των πελατών. Τα τμήματα οδικών, αεροπορικών και ναυτιλιακών μεταφορών καλύπτουν κάθε είδους αποστολή, καθιστώντας την εταιρεία ισχυρό παίκτη στον κλάδο της.

Στα πλαίσια της ανάπτυξής της ζητά Υπεύθυνο Φορτώσεων Οδικών Μεταφορών (Dispo Planner) για τα γραφεία της στην Θεσσαλονίκη.

Περιγραφή θέσης εργασίας - Καθήκοντα

  • Καθημερινή επικοινωνία με ανταποκριτές εξωτερικού και με αποθήκες φόρτωσης - εκφόρτωσης
  • Επικοινωνία με πελάτες (Αποστολή προσφορών, ειδοποίηση αφίξεων, προγραμματισμός φορτώσεων)
  • Εύρεση νέου πελατολογίου και επέκταση του κύκλου προμηθευτών
  • Συλλογή των απαραίτητων στοιχείων των αποστολών και προεργασία δεδομένων για τον προγραμματισμό των φορτώσεων
  • Αποδοχή/ανάθεση εντολών φόρτωσης και παρακολούθησης της πορείας τους
  • Κοστολόγηση αποστολών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης ή Διοίκησης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση
  • Απαραίτητη πολύ καλή γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και προγραμμάτων Microstoft Office Outlook, Excel, Word
  • Άριστη γνώση του λογισμικού ORIAN ERP
  • Γνώση σε θέματα Freight Forwarding και Logistics επιθυμητά
  • Κάθε επιπλέον ξένη γλώσσα θα εκτιμηθεί αναλόγως
  • Προσαρμοστικότητα σε συνθήκες πίεσης χρόνου και αποτελεσματικότητα στην αντιμετώπιση προβλημάτων
  • Άριστες ικανότητες επικοινωνίας και διαπραγμάτευσης
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητα

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Αποδοχές αναλόγως των προσόντων και της εμπειρίας
  • Ευχάριστο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Διαρκής εκπαίδευση με προοπτικές εξέλιξης