Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/5/2023

Couriers/Οδηγοί (εταιρεία ταχυμεταφορών)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η INGROUP αναζητά για λογαριασμό πελάτη της, εταιρεία που δραστηριοποιείται στον τομέα των ταχυμεταφορών:

Οδηγούς/Couriers (van)
Περιοχή: Κορωπί – πλησίον του σταθμού

Δυνατότητα μετακίνησης των εργαζομένων με εταιρικό βανάκι από και προς τον σταθμό

Ρόλος: Ο νέος συνεργάτης θα είναι υπεύθυνος για την σωστή παράδοση των παραγγελιών σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα, ενώ θα εισπράττει και τα χρήματα βάσει των διαδικασιών λειτουργίας.

Καθημερινές Αρμοδιότητες:
• Πραγματοποίηση διαλογής δεμάτων σύμφωνα με το ημερήσιο πρόγραμμα δρομολογίου.
• Φόρτωση - εκφόρτωση , προετοιμασία οχήματος παραδόσεων.
• Τήρηση διαδρομής παραλαβών – παραδόσεων βάσει σχεδιασμού του team-leader και τήρηση χρονοδιαγράμματος.
• Ορθή χρήση φορητού τερματικού για την ανίχνευση δρομολογίου( scanner – pda).
• Είσπραξη χρημάτων από πελάτες και διαχείριση ταμείου.
• Εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας της εταιρίας.
• Εφαρμογή ενδυματολογικών κανόνων και μέτρων ατομικής προστασίας
• Καθημερινός έλεγχος και καθαριότητα του οχήματος παραδόσεων και αναφορά τυχόν ζητημάτων στον υπεύθυνο διαχείρισης στόλου
• Τήρηση κανονισμών του ΚΟΚ και των προτύπων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτοι Λυκείου/ΙΕΚ
• Εμπειρία έως 2 έτη ως οδηγός/courier σε αντίστοιχη θέση εταιρείας ταχυμεταφορών
• Καλή γνώση αγγλικών
• Βασικές γνώσεις υπολογιστών
• Γνώσεις scanner & pda
• Επιθυμητή γνώση περιοχών του Λεκανοπεδίου

Απαραίτητες Δεξιότητες:
• Συνέπεια στην εφαρμογή των διαδικασιών λειτουργίας
• Ικανότητες οργάνωσης και διεκπεραίωσης εργασιών στον απαιτούμενο χρόνο
• Ομαδικότητα
• Έμφαση στη λεπτομέρεια

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δευτέρα – Παρασκευή με ωράριο 10:00-18:30
• Extra υψηλά bonus βάσει επίτευξης στόχων
• Δυναμικό περιβάλλον εργασίας σε μια συνεχώς αναπτυσσόμενη εταιρεία

Τηλέφωνο επικοινωνίας: 210 8210555