Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/05/2020

Front Office Receptionist

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

'Oμιλος στη Σιθωνία Χαλκιδικής, ζητά να προσλάβει για τα ξενοδοχεία της κατά τη σεζόν 2020 , Front Office Receptionist

Περιγραφή θέσης
  • Διαχείριση όλων των διαδικασιών της υποδοχής του ξενοδοχείου, υποδοχή πελατών , chek in, chek out ,έκδοση τιμολογίων , τηλεφωνικό κέντρο, αντιμετώπιση παραπόνων πελατών κλπ.
  • Διατήρηση των υψηλών προτύπων της εταιρίας
  • Διαρκής εξυπηρέτηση των επισκεπτών του ξενοδοχείου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ενθουσιώδης και ευχάριστη προσωπικότητα
  • Άριστη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άριστη γνώση δεύτερης ξένης γλώσσας, Γερμανικής, Γαλλικής ή Ιταλικής
  • Πτυχίο Τουριστικής Σχολής
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση και γνώση προγράμματος Protel

Παροχές

  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή (για τα άτομα εκτός περιοχής)
  • Σεμινάρια, εκπαίδευση
  • Ημερήσια γεύματα.
  • Δυνατότητες εξέλιξης .