Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

13/5/2020

Υπεύθυνος/η Πωλήσεων B2B

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, γνωστής εταιρείας ελαστικών αυτοκινήτων, αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Είσαι λάτρης των αυτοκινήτων; Ονειρεύεσαι μια καριέρα στον χώρο των πωλήσεων; Αυτή είναι η ευκαιρία σου να γνωρίσεις τον τομέα των ελαστικών αυτοκινήτων και να εξελίξεις την καριέρα σου!

Περιγραφή Θέσης
• Ανάπτυξη νέου πελατολογίου και παρακολούθηση της αγοράς για εντοπισμό νέων ευκαιριών συνεργασίας
• Διερεύνηση των αναγκών των πελατών και παρουσίαση των προϊόντων της εταιρείας
• Διαχείριση των παραγγελιών και των αιτημάτων επιδιόρθωσης και συντήρησης των προϊόντων
• Σχεδιασμός και υλοποίηση της στρατηγικής προσέγγισης των πελατών

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ Υποψηφίου
• Απόφοιτος/η ΤΕΙ / ΑΕΙ Μηχανολογικής κατεύθυνσης, ιδανικά στο τομέα των Αυτοκινήτων
• Απαραίτητη προϋπηρεσία τουλάχιστον ενός (1) έτους σε αντίστοιχη θέση
• Πολύ καλή γνώση της αγγλικής γλώσσας
• Καλός χειρισμός Η/Υ και εφαρμογών MS Office
• Άριστη διαπραγματευτική ικανότητα
• Προσανατολισμός στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων

Παροχές

Παροχές Εταιρείας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Εταιρικό κινητό, laptop και αυτοκίνητο
• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας και εκπαίδευση

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Για περισσότερες θέσεις εργασίας επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας www.adecco.gr και καταχωρίστε το βιογραφικό σας σημείωμα στη βάση μας. Για την καταχώριση του βιογραφικού σας στη βάση της Adecco προτείνεται η χρήση του Google Chrome.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.