Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/5/2022

ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΑΠΟΘΗΚΗΣ

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Μεγάλη εμπορική επιχείρηση με έδρα την Θεσσαλονίκη ζητά υπεύθυνο αποθήκης:

Αρμοδιότητες

• Οργάνωση και συντονισμός καθημερινών εργασιών αποθήκης (παραλαβές, παραγγελίες, αποθήκευση)
• Επικοινωνία με τα υπόλοιπα τμήματα της εταιρείας
• Παρακολούθηση των αποθεμάτων της αποθήκης
• Διαχείριση των χώρων αποθήκευσης
• Ευθύνη για την συντήρηση του κτιριακών εγκαταστάσεων
• Καθημερινή επικοινωνία με μεταφορικές εταιρείες για τον προγραμματισμό παραδόσεων/παραλαβών
• Προϋπολογισμός και παρακολούθηση παραγωγικότητας
• Συσκευασία παραγγελιών και τοποθέτησή τους σε φορτηγά προς παράδοση
• Διενέργεια απογραφών
• Δημιουργία reports, παρακολούθηση στόχων
• Παρακολούθηση παραγωγικότητας αποθήκης
• Εκπαίδευση και καθοδήγηση των εργαζομένων
• Διοίκηση και Αξιολόγηση προσωπικού αποθήκης

Απαραίτητα Προσόντα

• Επιθυμητό Πτυχίο ΤΕΙ στη Διοίκηση Επιχειρήσεων / Logistics /Λογιστικής
• Γνώση Προγραμμάτων ERP, WMS και Microsoft office (Word, Excel)
• Προϋπηρεσία (3-5) ετών σε ανάλογη θέση σε αποθήκη μεγάλης εταιρείας
• Καλή γνώση αγγλικών επιθυμητή
• Οργανωτικές, διοικητικές, επικοινωνιακές και αναλυτικές ικανότητες
• Ομαδικό πνεύμα, υπευθυνότητα, εργατικότητα
• Ικανότητα διαχείρισης και καθοδήγησης ομάδας
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους
• Όρεξη για δουλειά και ευχέρεια εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον

Παροχές

• Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
• Ανταγωνιστικές αποδοχές αναλόγως προσόντων