Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/04/2019

ΜΑΓΕΙΡΑΣ Α'

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΛΗΜΝΟΣ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

H MASTER PLUS hr, για λογαριασμό πελάτη της, ξενοδοχειακής μονάδας στη Λήμνο, αναζητά 1 (ένα) άτομο, για τη θέση :

Μάγειρας Α’

Περιγραφή Θέσης

  • Δημιουργία μενού σύμφωνα με το προφίλ και τη φιλοσοφία του ξενοδοχείου.
  • Προετοιμασία γευμάτων.
  • Διακόσμηση και παρουσίαση των εδεσμάτων.
  • Οργάνωση και συντονισμός προσωπικού κουζίνας.
  • Παρακολούθηση αποθεμάτων και διαχείριση προμηθειών κουζίνας.

Ο μάγειρας θα είναι υπεύθυνος για τη συνολική λειτουργία της κουζίνας σε όλα τα στάδια προετοιμασίας.

Η θέση αφορά τη σαιζόν 2019.

Για επιπλέον πληροφορίες, μπορείτε να επικοινωνήσετε με τον κ. Νάσο Δρακάκη στο 6972-272712 ή με το γραφείο της Master Plus HR στην Αθήνα, στο 210-9680038.

Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη.

Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απαραίτητο πτυχίο σχετικής σχολής.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον έξι (6) έτη σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώση διαδικασιών HACCP.
  • Γνώση και εμπειρία σε κοστολογήσεις, παραγγελίες, παραλαβές, σωστές συνθήκες αποθήκευσης – συντήρησης των τροφίμων.
  • Πιστοποιητικό υγείας σε ισχύ.
  • Επιθυμητή γνώση αγγλικών.
  • Χρήση Η/Υ (Excel).
  • Επαγγελματική συμπεριφορά, ευχάριστη και ευγενική διάθεση.
  • Δυνατότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης.
  • Ομαδικό πνεύμα.
  • Ηγετικές ικανότητες.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικός μισθός.
  • Ασφάλιση.
  • Διαμονή.
  • Διατροφή.
  • Άριστες συνθήκες εργασίας.