Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/06/2021

Αποθηκάριο - Υπεύθυνος Αποθήκης/Logistic

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΧΑΡΝΑΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η WABI BEAUTY, εταιρεία καλλυντικών που δραστηριοποιείται σε Ελλάδα και Κύπρο, επιθυμεί να προσλάβει υπάλληλο για WAREHOUSE/LOGISTIC

Κύριες Αρμοδιότητες:
• Τον συντονισμό και την λειτουργία του κέντρου διανομής για τον εφοδιασμό όλων των καταστημάτων στην Ελλάδα και Κύπρο.
• Διαχείριση και έλεγχος παραλαβής των προϊόντων.
• Φόρτωση / εκφόρτωση εμπορευμάτων.
• Έλεγχος αποθεμάτων.
• Οργάνωση δομής της αποθήκης.
• Διαχείριση και προετοιμασία παραγγελιών ανά κατάστημα.
• Διαχείριση παραγγελιών e-shop (επεξεργασία / έλεγχος / προετοιμασία εκτέλεσης / αποστολή)

Απαραίτητα Προσόντα

• 2ετη τουλάχιστον εμπειρία στον κλάδο των logistics σε θέσεις warehouse ή logistics
• Καλή εξοικείωση με την χρήση εξοπλισμού και μηχανημάτων που πλαισιώνουν μια σύγχρονη οργανωμένη αποθήκη
• Απαραίτητη η καλή γνώση Η/Υ, Word, Excel και ERP λογισμικό σύστημα.
• Απαραίτητη η γνώση Αγγλικών.
• Πολύ καλές οργανωτικές δεξιότητες.
• Συνεργάσιμος με ομαδικό πνεύμα.
• Ικανότητα εργασίας σε συνθήκες πίεσης και γρήγορους ρυθμούς εργασίας
• Γνώσεις προγραμμάτων τιμολόγησης και ERP
• Θα προτιμηθούν άτομα με εμπειρία στο χώρο του logistic σε αντίστοιχες θέσης και στα άτομα με γνώσεις χρήσης του Soft1
• Απαραίτητη κάρτα Ανεργίας

Παροχές

  • Εξαιρετικές συνθήκες εργασίας & αξιοκρατικό περιβάλλον
  • Συνεχής εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Σημαντικές ευκαιρίες εξέλιξης και ανάπτυξης