Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

11/6/2020

MARKETING & COMMUNICATION MANAGER

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρία παραγωγής και πώλησης καλλυντικών με πελατολόγιο αποκλειστικά φαρμακεία Ελλάδας & Κύπρου, ζητά για την έδρα της στην Θεσσαλονίκη MARKETING & COMMUNICATION MANAGER.

Καθήκοντα

  • Ανάπτυξη εταιρικού Brand σε ένα ευρύ φάσμα διαδικτυακών και μη διαδικτυακών καναλιών marketing
  • Γενική έρευνα αγοράς και παρακολούθηση του ανταγωνισμού (νέα προϊόντα, προωθητικές και διαφημιστικές ενέργειες)
  • Σύνταξη ετήσιου Marketing Plan και χάραξη διαφηµιστικής καµπάνιας
  • Προγραµµατισµός και διαχείριση δράσεων ανάπτυξης, επιλογή κατάλληλων µέσων προβολής της εταιρίας, κατανομή πόρων, παρακολούθηση δαπανών και αξιολόγηση απόδοσης ενεργειών
  • Digital & Social marketing / Άμεσο marketing / Δελτία τύπου
  • Διοργάνωση in store ενεργειών & εκδηλώσεων
  • Aξιοποίηση της βάσης δεδομένων (CRM) και δημιουργία newsletters
  • Συμμετοχή στην έρευνα και ανάπτυξη νέων προϊόντων και στην αναθεώρηση ή ανανέωση των υπαρχόντων και σχεδιασμός και εκτέλεση ενεργειών για την κυκλοφορία τους στην αγορά
  • Παρακολούθηση της πορείας των προϊόντων στην αγορά και ενέργειες προς την καλύτερη προώθηση τους
  • Συνεργασία με το δημιουργικό τμήμα και το τμήμα πωλήσεων για την δημιουργία προωθητικών υλικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. / Τ.Ε.Ι. ή δίπλωµα Ι.Ε.Κ. σε Marketing, Eµπορίας και διαφήµισης ή άλλο σχετικό κλάδο
  • Εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση τουλάχιστον 4 ετών
  • Προϋπηρεσία στο χώρο των καλλυντικών και των φαρμακείων θα εκτιμηθεί
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη χρήση Η/Υ
  • Γνώση εργαλείων και μεθόδων marketing & Digital marketing
  • Εξοικείωση με τη χρήση νέων τεχνολογιών, διαρκής ενημέρωση για τα τελευταία trend και best practices στο marketing
  • Βαθιά γνώση της διαφήμισης
  • Επικοινωνιακή ικανότητα, συνεργασία, ομαδικότητα
  • Επίτευξη στόχων
  • Δηµιουργικότητα, στρατηγική σκέψη, πρωτοβουλία
  • Λήψη αποφάσεων και ανάληψη ευθύνης
  • Ικανότητα ανάπτυξης και εφαρμογής των νέων ιδεών
  • Ικανότητα εξέτασης και αξιολόγησης των τάσεων αγοράς
  • Συνέπεια και τήρηση προθεσμιών

Παροχές

  • Εκπαίδευση σε προϊόντα και σε διαδικασίες
  • Ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερές μηνιαίες αποδοχές και bonus
  • Σταθερό ωράριο

Στο τελικό στάδιο αξιολόγησης, θα ζητηθούν συστατικές επιστολές